2022-06-19T17:33:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wesele Kurpiowskie 2022. Sakramentalne “tak” Anny i Krzysztofa [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9145
fot. Paweł Kuskowskifot. Paweł Kuskowski
REKLAMA
zdjecie 9145
2
0
7

Trwa jeden z najpopularniejszych w regionie festiwali folklorystycznych. Podczas odbywającego się w Kadzidle Wesela Kurpiowskiego na ślubnym kobiercu stanęła prawdziwa młoda para - Anna i Krzysztof. Nowożeńcy są już po zaślubinach i obecnie goszczą swoich weselnych gości.

Wesele Kurpiowskie w Kadzidle to na równi z Miodobraniem Kurpiowskim, najpopularniejsze w regionie festiwale foilklorystyczne. Pierwsze z wydarzeń właśnie trwa w Zagrodzie Kurpiowskiej. To dwudniowa impreza połączona z widowiskiem przybliżającym widzom tradycyjny obrządek weselny kultywowany przed laty na Kurpiowszczyźnie. Spektakl ten przygotowuje Zespół Folklorystyczny Kurpianka.

Tegoroczna edycja Wesela Kurpiowskiego to jednak nie tylko “udawany” spektakl, bowiem na ślubnym kobiercu stanęła prawdziwa młoda para. Na ślub w tak uroczystej i podniosłej oprawie zdecydowali się młodzi mieszkańcy gminy Kadzidło, Anna Głowacka z Chudka i Krzysztof Gadomski z Kadzidła.

Nowożeńcom towarzyszyli przed ołtarzem członkowie zespołu. Po sakramentalnym “tak” młodej pary, orszak weselny przemaszerował uroczyście w asyście wielu widzów i gości na scenę w Zagrodzie Kurpiowskiej, gdzie odbyła się dalsza część spektaklu.

Wśród uczestników wydarzenia nasz fotoreporter wypatrzył m.in. przedstawicieli samorządów: starostę ostrołęckiego Stanisława Kubła, reprezentującego Mazowsze Mariusza Popielarza, wójta gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego.

Podczas części artystycznej zaplanowanej na godziny wieczorne wystąpią m.in. Państwowy Zespół Ludowego Tańca i Pieśni „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego, następnie publiczność będą bawić ze sceny kolejni artyści – Andrzej Rybiński a po nim Arkadiusz Korytkowski. Gwiazda wieczoru – zespół Golec uOrkiestra wystąpi na zakończenie festiwalu.

 

 

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×