eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wesprzyj szpital w Zambii! Tę niezwykłą akcję współorganizuje lekarz z Ostrołęki

REKLAMA
zdjecie 9224
fot. pomagam.plfot. pomagam.pl
REKLAMA
zdjecie 9224

Daniel Andrysiak to młody lekarz pochodzący z Ostrołęki. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z endokrynologii i diabetologii dziecięcej. W najbliższym czasie wraz z kolegą lekarzem Jonaszem Lenartem, specjalistą neonatologii, wybiera się do Zambii na wolontariat medyczny. To niezwykle ciekawy projekt, którym chce zainteresować również mieszkańców swojego rodzinnego miasta. Do jego realizacji potrzeba bowiem wsparcia.

Daniel Andrysiak to absolwent Szkoły Podstawowej nr 10, Gimnazjum nr 5, III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jest lekarzem i współorganizuje niezwykłą akcję pomocową dla szpitala w Zambii.

Wolontariat w Zambii. Możesz wesprzeć szpital

- Jesteśmy młodymi lekarzami, na co dzień pracującymi z małymi pacjentami. Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie i pomoc w realizacji wolontariatu medycznego w Zambii - piszą Daniel Andrysiak i Jonasz Lenart.

Skąd taki pomysł? Panowie podkreślają: - Od wielu lat kiełkował w naszej wyobraźni pomysł, a zarazem wielkie pragnienie wyjazdu do krajów najuboższych. I teraz zostało ono urzeczywistnione. Wiosną planujemy 3-miesięczny wyjazd do Szpitala im. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katondwe w Zambii, który prowadzony jest przez Siostry Służebniczki NMP Starowiejskie. W placówce, liczącej 100 łóżek jest kilka Oddziałów, min. Pediatrii, Chorób Wewnętrznych, Ginekologiczno-Położniczy i Medycyny Paliatywnej. W Oddziałach leczeni są Pacjenci z trzech krajów, tj. Zambii, Mozambiku oraz Zimbabwe, a większość hospitalizowanych stanowią dzieci.

Mamy świadomość, że potrzeby są ogromne, a nasza pomoc będzie jedynie kroplą w ich morzu. Obok naszej codziennej pracy medycznej, bardzo chcielibyśmy wspomóc Szpital w konieczny sprzęt medyczny, który będzie służył przez kolejne lata. Z informacji przekazanych od Sióstr Służebniczek wiemy, że potrzebne są aparaty CPAP do wspomagania oddechu u najmłodszych Pacjentów, szczególnie noworodków przedwcześnie urodzonych oraz aparat COBAS umożliwiający szybkie oznaczenie parametrów laboratoryjnych (ocena składu krwi, w tym równowagi kwasowo-zasadowej, jonogramu, stężenia glukozy). W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, w którym pracujemy na co dzień, jak w większości placówek pediatrycznych w Polsce są to podstawowe sprzęty, a w Zambii stanowią jedynie marzenie.

Młodzi lekarze zapewniają, że wszelkie zebrane środki zostaną przeznaczone na realizację potrzeb szpitala w Zambii. Koszty biletów lotniczych, szczepień i utrzymania na miejscu panowie pokrywają z własnych środków.

WESPRZYJ SZPITAL W ZAMBII:

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×