Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak wyróżnił wyborców z powiatu ostrołęckiego z sejmowej mównicy. Podziękował za wspieranie Sławomira Mentzena i Grzegorza Brauna w wyborach 18 maja.
Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich 2025. W powiecie ostrołęckim Sławomir Mentzen zajął drugie miejsce w głosowaniu, zdobywając 20,48 proc. Grzegorz Braun był czwarty z wynikiem 9,67 proc. Zauważył to wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.
"Chciałbym podziękować prawie trzem milionom obywateli, którzy zagłosowali na Sławomira Mentzena w ostatnich wyborach. To prawdziwe wydarzenie dla nas, ten skok, jeżeli chodzi o zakres poparcia" - powiedział Bosak podczas obrad izby niższej parlamentu. Wicemarszałek Sejmu wyróżnił także 10 powiatów z najwyższym zsumowanym poparciem dla Sławomira Mentzena i Grzegorza Brauna, a wśród nich znalazł się właśnie powiat ostrołęcki.
- We wszystkich tych powiatach ideowa prawica otrzymała ponad 30 proc. poparcia sumarycznie. Chciałbym wszystkich zachęcić, żeby iść na drugą turę wyborów prezydenckich, zagłosować - powiedział polityk Konfederacji, dodając:
Zachęcam, jeżeli ktoś nie jest przekonany do żadnego z tych kandydatów, to głosować przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu, którego uważam za większe zagrożenie dla Polski. To mój prywatny pogląd, każdy ma prawo do swojej odmiennej opinii.