zdjecie 907
zdjecie 907
2018-03-29T13:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wiceminister Chodkiewicz zapowiada inwestycje - obwodnicę Ostrołęki i ścieżkę rowerową do Kadzidła!

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
7
0
17

Wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz gościł na Kurpiach na zaproszenie starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła, posła Arkadiusza Czartoryskiego i prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego. Podczas wizyty w Ostrołęce nie zabrakło dobrych wiadomości: w regionie planowane są dwie wielkie inwestycje - budowa obwodnicy Ostrołęki i ścieżka rowerowa z Ostrołęki do Kadzidła!

- Podjęliśmy dziś ważną decyzję. Natężenie ruchu, jakie generuje miasto Ostrołęka i ruch tranzytowy predysponuje miasto do wybudowania obwodnicy. Mając te dane, które uzyskałem od przedstawicieli powiatu i pana prezydenta, podjąłem decyzję, że obwodnica musi zostać koniecznie wybudowana. Przystępujemy do prac przygotowawczych, które określamy mniej więcej na dwa lata - mówi wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz. Pytany o koszty i przebieg inwestycji przyznał: - Koszty rzędu między 5, a 10 milionów złotych. To mnóstwo różnych zadań, które najprawdopodobniej będzie prowadziła GDDKiA, zadanie będzie finansowane z budżetu państwa i jest jak najbardziej realne. Zorganizujemy w ministerstwie spotkanie, ale jesteśmy w 90% przekonani, że ten wariant północny jest korzystny - mówił Chodkiewicz na spotkaniu z dziennikarzami po sesji rady miasta.

Inną ważną wiadomością dla mieszkańców naszego regionu jest planowana budowa ścieżki rowerowej, łączącej Kadzidło z Ostrołęką. Wiceminister Chodkiewicz przyznał, że ten projekt jest realny do zrealizowania zdecydowanie szybciej jak obwodnica Ostrołęki i z pewnością również przyczyni się do poprawy lokalnej infrastruktury drogowej. - Ścieżka rowerowa powstanie, jako likwidacja miejsc niebezpiecznych. Jesteśmy już po rozmowach, chciałem tylko zaznaczyć że będą się toczyć rozmowy, żeby ta ścieżka przy ewentualnej rozbudowie drogi nr 53 nie została zlikwidowana, nie stała się zbędnym balastem. Na razie mówimy o odcinku Kadzidło - Ostrołęka. Dalszych planów nie chcę snuć - mówił.

Przy okazji wizyty wiceministra w Ostrołęce nie mogło zabraknąć tematu budowy ostrołęckiej elektrowni. Chodkiewicz wizytował teren przyszłej budowy i z radością przyznał: - Bardzo się cieszę, że doprowadziliśmy do tego, że elektrownia powstanie. Elektrownia tez będzie generowała ruch i też trzeba byłoby go wyprowadzić poza teren miasta. Mówimy głównie o obwodnicy, natomiast na spotkaniu planowaliśmy również połączenie Ostrołęki z drogami czteropasmowymi, albo z Via Balticą albo S8. Nie możemy połączyć Ostrołęki z głównym krwiobiegiem. Elektrownia będzie na 100 procent - zakończył.

Zobacz wypowiedź wiceministra Marka Chodkiewicza na sesji Rady Miasta:REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×