eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wiceminister odwiedził Ostrołękę. Owocne rozmowy o kolei z inicjatywy Marcina Grabowskiego

Radny sejmiku województwa mazowieckiego Marcin Grabowski zaprosił do Ostrołęki wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela i prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela. Była to okazja do rozmów o ostrołęckiej kolei, a także o kształceniu przyszłych kolejarzy - taka profilowana klasa może w przyszłości powstać w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce.

Na zaproszenie Marcina Grabowskiego do Ostrołęki przyjechali wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel i prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Goście specjalni odwiedzili Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce, gdzie rozmawiano o możliwości uruchomienia klas o profilu kolejowym.

Po spotkaniu w ZSZ 1 wiceminister Bittel odwiedził ostrołęcki dworzec kolejowy, gdzie zwiedził m.in. muzeum Kasa Biletowa Jerzego Grabowskiego, zobaczył również miejscową bibliotekę czy przede wszystkim - perony dworca w Ostrołęce.

- Była to okazja do dobrych rozmów o kolei w Ostrołęce. Odnośnie klas kolejowych w ZSZ 1, usłyszeliśmy, że ministerstwo i PKP PLK służą pomocą, mogą podpowiedzieć dobre rozwiązania - mówi nam Marcin Grabowski. W ramach klasy kolejowej spółka PKP PLK mogłaby objąć patronatem klasę o profilu kolejowym i pomagać jej uczniom w uzyskaniu jak największego doświadczenia potrzebnego do rozpoczęcia służby na kolei.

zdjecie

Dlaczego akurat w ZSZ 1 mieliby kształcić się przyszli kolejarze? Wynika to m.in. z tradycji, bo w przeszłości taki format kształcenia był podobno w "Metalówce" obecny.

- Kolej w naszym regionie dynamicznie się rozwija. W ostatnim czasie uruchomiono pociągi do Chorzel, wkrótce będziemy mogli dojechać do Olsztyna. Są plany szprychy CPK. Jest to bardzo dobry pomysł, by zachęcać młodych ludzi do pracy na kolei, także poprzez sprofilowaną edukację - podkreśla Marcin Grabowski, dodając, że to "dobry czas na kolej".

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×