zdjecie 9271
zdjecie 9271
2021-04-11T15:21:49+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wicepremier mówił o Ostrołęce C. Opozycja krytykuje

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
2
4
12

Opozycja krytykuje wicepremiera Jacka Sasina za wczorajszą wypowiedź dotyczącą elektrowni Ostrołęka C. Były premier nazywa Sasina "ministrem dezaktywacji państwa", pytając "za co, do licha ciężkiego, on odpowiada".

Wicepremier Jacek Sasin stwierdził w wywiadzie dla RMF FM, że budowa węglowej elektrowni Ostrołęka C to "jest raczej pomnik zmieniającej się bardzo szybko i w sposób niemożliwy do przewidzenia polityki klimatycznej Unii Europejskiej, bo w momencie kiedy ta inwestycja była planowana, kiedy zaczęła się jej budowa wydawało się, że elektrownia węglowa taka może powstać i może pracować".

Wypowiedź Sasina wzbudziła wiele wątpliwości polityków opozycji. Jak często to robią, tak i tym razem postanowili skrytykować rządzących.

- Minister Dezaktywacji Państwa, Jacek Sasin raczył stwierdzić, że nie zna kosztów „nie-elektrowni” w Ostrołęce, za to odpowiada PKN Orlen. Wcześniej twierdził, że nie zna również kosztów „nie-wyborów”, za to odpowiada Poczta Polska. To za co, do licha ciężkiego, on odpowiada? - napisał na Twitterze były premier Marek Belka.- Decyzja zapadała w 2018, a PiS nie wiedział, że trzeba odchodzić od węgla?! - pytała z kolei poseł Agnieszka Pomaska.Elektrownia C w Ostrołęce, której budowa wstrzymana została w ubiegłym roku, miała być pierwotnie zasilana węglem. Projekt ten został jednak zawieszony z powodu problemów w finansowaniu inwestycji oraz w związku z kwestiami środowiskowymi. Gdy jeden z inwestorów – Grupa Energa – przejęta została przez koncern PKN Orlen, zapadła decyzja o zmianie sposobu zasilania elektrowni z węgla na gaz. Wpływ na taką decyzję miało wprowadzenie tzw. Zielonego Ładu, czyli bardziej restrykcyjna polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Obecnie rozbierane są niepotrzebne elementy budowy elektrowni węglowej. Dotychczasowa budowa kosztowała ponad miliard złotych.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×