eOstroleka.pl
Polska,

(WIDEO) „Drugie śniadanie mistrzów”: Tusk, Meller, Kukiz, Hołdys, Lipiński

REKLAMA
Donald Tusk (fot. premier.gov.pl)Donald Tusk (fot. premier.gov.pl)
REKLAMA

W "Drugim Śniadaniu Mistrzów" Marcina Mellera spotkali się artyści z premierem Donaldem Tuskiem. Uczestniczyli w nim Zbigniew Hołdys, Paweł Kukiz i Tomasz Lipiński.

Artyści, którzy brali udział w spotkaniu, wcześniej popierali Platformę Obywatelską, a teraz mówią, że się na niej zawiedli.

Na początku prowadzący program Marcin Meller zapytał szefa rządu o zdanie, które wypowiedział w jednym z wywiadów, że "nie ma z kim przegrać". I czy nie jest przypadkiem tak, że boi się, iż "przegra" z ludźmi, którzy zaczęli się odwracać od PO. Nawiązał w ten sposób do krytyki PO ze strony środowiska kultury.

Premier zapewniał, że to zdanie wyrwane z kontekstu.

Z kolei Zbigniew Hołdys stwierdził, że oglądalność programu będzie wyjątkowo duża, gdyż w końcu rozmowa jest między politykiem a ludźmi, nie polityka z politykami. - Polska nie jest demokratycznym krajem - zaatakował Hołdys. - Politycy robią spektakl sami dla siebie. Ludzie nie mają na to wpływu - powiedział.

Hołdys mówiąc do premiera, zaznacza też, że partie to teraz przedsiębiorstwa, które zawłaszczyły media. To wszystko powoduje, że Polska jest demokratyczna tylko na tle komunizmu - zakończył pierwszy atak muzyk.

Paweł Kukiz dopytywał szefa rządu, dlaczego Platforma nie zrealizowała jednego ze swoich sztandarowych haseł - okręgów jednomandatowych wyborczych. - Żyjemy w komunie, mamy kilka PZPR-ów, czyli partii, które się ścierają - rzucił pad adresem premiera, muzyk.

- Zrobiłem wszystko ws. jednomandatowych okręgów wyborczych, co jest w zasięgu PO, i nie wymaga zmiany konstytucji - powiedział premier. I podkreślił, że ma żal o tego typu konkluzje. - One są irytujące, zbieram baty za wszystkich tych, którzy są w parlamencie. Zaproście Pawlaka, Napieralskiego i Kaczyńskiego i zapytajcie, ile spędzili czasu na blokowaniu wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

Wideo można obejrzeć tutaj

[źródło: tvn24.pl / wp.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×