eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Widząc zagrożenie, reagujmy. Nie pozwólmy by mróz zabijał

REKLAMA
zdjecie 1524
zdjecie 1524
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 1524
W trakcie zimy i panujących minusowych temperatur nie przechodźmy obojętnie obok osób mogących potrzebować naszej pomocy. Często to od naszej szybkiej reakcji i wezwania odpowiednich służb ratunkowych zależy czy osoba, która zasłabła na mrozie przeżyje.

Niestety w latach wcześniejszych również na terenie naszego powiatu odnotowano przypadki śmierci na skutek wychłodzenia organizmu.

W związku z minusową temperaturą w dalszym ciągu policjanci ostrołęckiej komendy prowadzą szereg działań na rzecz uniknięcia zdarzeń związanych z wychłodzeniem organizmu. Kontrolowane są dworce, ogródki działkowe, pustostany. W kontrolach udział biorą policjanci wszystkich wydziałów.

- Jednocześnie apelujemy o reakcję gdy mamy podejrzenie, że może dojść do tragedii, mowa o osobach nietrzeźwych, leżących na ziemi lub samotnie zamieszkujących, a nie dysponujących opałem. Sygnały te można kierować do właściwego dzielnicowego bądź też bezpośrednio do dyżurnego policji pod numerem 997 lub 112 – mówi Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×