eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wieczór nad Narwią przyniósł niespodziankę. Wystarczyło spojrzeć z mostu [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 978
zdjecie 978
REKLAMA
Posłuchaj

Narew po raz kolejny pokazała swoje przyrodnicze bogactwo. W czwartkowy wieczór z mostu w Teodorowie można było dostrzec dwa bobry - zwierzęta, które wpisały się w krajobraz ostrołęckiego odcinka rzeki. Zobacz nagranie naszych Czytelników.

Bóbr to stały mieszkaniec tej części Narwi. Ich obecność można łatwo zauważyć po charakterystycznych śladach żerowania oraz tamach, które budują w dolinach dopływów - na przykład Czeczotce. Zwierzęta te są objęte ochroną gatunkową.

Możliwość zaobserwowania dwóch okazów z mostu w Teodorowie to nie lada gratka dla miłośników przyrody. Bobry, choć powszechnie występujące, są zwierzętami prowadzącymi raczej skryty tryb życia, dlatego ich spotkanie zawsze stanowi przyjemną niespodziankę.

Narew to prawdziwe piękno natury. Tego typu obserwacje przypominają, jak cennym przyrodniczo miejscem jest dolina rzeki oraz jak wiele gatunków znajduje tu swój dom. To również zachęta, by docenić oraz chronić otaczającą nas przyrodę, która potrafi zaskakiwać tuż za progiem miasta. A więc... w drogę, na spacer!

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 978
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10  11  12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27  28  29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×