2022-02-19T11:06:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Wieje, niszczy i sieje strach. Wichura w regionie [AKTUALIZACJA, WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 142
REKLAMA
1
7
20

Przewrócony przystanek, rozbity garaż, zerwane dachy i połamane drzewa. Za nami kolejna noc z wichurą. Strażacy walczący ze skutkami żywiołu mają pełne ręce pracy. A wichura nadal nie słabnie, kolejne zgłoszenia będą więc napływały.

W związku z wichurą minionej doby strażacy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego interweniowali kilkanaście razy. Większość ze zdarzeń dotyczyła połamanych i powalonych na drogi drzew. Informacje o uszkodzonych drzewach otrzymaliśmy m.in. z miejscowości Łęg Przedmiejski, gdzie drzewo runęło na przydrożny krzyż.

NOCNA INTERWENCJA STRAŻY. KONAR DRZEWA RUNĄŁ NA KRZYŻ

Informujecie nas również o zdarzeniu przed siedzibą Spółdzielni Mieszkaniowej Centrum, gdzie wichura wyrwała z korzeniami jedno z drzew rosnące tuż obok wejścia do budynku.

Tych interwencji będzie jeszcze więcej w najbliższych godzinach, bo wichura jeszcze nie osłabła. Wiatr osiąga w porywach nawet 110 km/h.

W nocy z piątku na sobotę wichura wyrwała z mocowań i przewróciła przystanek autobusowy w miejscowości Borawe, silne podmuchy wiatru uniosły z ziemi blaszany garaż, który został zmiażdżony niczym kartonowe pudełko i wylądował w przydrożnym rowie na trasie między Ostrołęką a Borawem.

Na placu przed kościołem pw. św. Franciszka naporom wiatru poddała się też blaszana wiata służąca jako składzik budowlany. Z konstrukcji niewiele zostało.

W parku miejskim w Ostrołęce potężne drzewo runęło na ogrodzenie wybiegu dla psów. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał, na placu nie było w tej chwili nikogo.

Informacje o kolejnych zdarzeniach będziemy Wam przekazywali na bieżąco. Nasi reporterzy monitorują sytuacje i pozostają w kontakcie ze służbami ratunkowymi dysponowanymi do działań.

Zerwany dach przy Dzieci Polskich

Silny wiatr zerwał poszycie dachu na bloku przy ul. Dzieci Polskich 12. Jak poinformowała nas straż pożarna na obecną chwilę jest ponad 70 zgłoszeń dotyczących szkód wyrządzonych przez wichurę. Liczba zgłoszeń wciąż rośnie.

Wichura nadal groźna

W związku z wichurą IMGW wydało wczoraj alert pogodowy II stopnia. SMS z apelem o niewychodzenie z domów rozsyłało do mieszkańców w całym regionie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Z prognoz synoptyków wynika, że intensywny wiatr zacznie tracić na sile dopiero w niedzielę przed południem. Czeka nas więc kolejna niespokojna noc. Uważajcie na siebie.

WCIĄŻ NADSYŁACIE DO NAS ZDJĘCIA ZE SKUTKAMI DZISIEJSZYCH WICHUR. GALERIA ZDJĘĆ AKTUALIZOWANA JEST NA BIEŻĄCO.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2  3 dk4 dk5
dk6  7  8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15 dk16  17  18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×