zdjecie 9799
zdjecie 9799
2019-09-24T18:15:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Większe podatki dla Galerii Bursztynowej? Radny pyta: ile płacą Stora Enso i elektrownia?

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
10
6
76
Czy największe przedsiębiorstwa działające w Ostrołęce będą mogły liczyć na równe traktowanie w kwestii podatków? Przekonamy się już wkrótce. Prezydent Łukasz Kulik chce podwyższyć podatki Galerii Bursztynowej, natomiast radny Jacek Łuba pyta - ile płaci Stora Enso i elektrownia?
 
Na najbliższej sesji rady miasta ostrołęccy radni zajmą się prezydenckim projektem uchwały, w którym zapowiedziano podwyżkę podatków dla Galerii Bursztynowej. To już drugie podejście do tej sprawy.
 
Krótko po wyborach samorządowych z 2018 roku, gdy władzę w mieście przejął Łukasz Kulik, na forum rady miejskiej stanął, przygotowany przez nowego włodarza, projekt uchwały zmieniający te stawki, jednak tylko dla obszaru zamkniętego ulicami F. Nila, Rodziny Ulmów, Goworowskiej i Żebrowskiego. Jest to olbrzymi plac na którym znajduje się m.in. Galeria Bursztynowa, market budowlany sieci OBI, myjnia, stacja paliw Orlen i kościół pw. Zbawiciela Świata a także nieruchomość na rogu ulic Goworowskiej i Rodziny Ulmów, gdzie powstaje apartamentowiec z przeznaczeniem m.in. na prowadzenie działalności gospodarczej. Po zmianach wpływy do budżetu miałyby się zwiększyć o kwotę około 420 tysięcy złotych w skali roku.
 
Prezydencka uchwała zmieniająca stawki podatków nie weszła nawet pod obrady. Radni zdecydowali się wycofać projekt z porządku sesji.

Projekt uchwały, podobnie jak w ubiegłym roku, budzi spore kontrowersje, tym bardziej, że podwyżka podatków dotyczyłaby lokalnych przedsiębiorców.

Niektórzy z radnych pytają już o inne przedsiębiorstwa. Jacek Łuba z klubu Bezpartyjne Miasto zwrócił się do prezydenta Łukasza Kulika z prośbą o udostępnienie informacji w sprawie wpływów do budżetu miasta Ostrołęki z tytułu podatków od nieruchomości (z rozbiciem na podatek od gruntów oraz od budynków lub ich części) w ujęciu rocznym z tytułu prowadzenia działalności przez zakład Stora Enso i ostrołęcką elektrownię.
 
Prezydent Łukasz Kulik ma 14 dni na odpowiedź.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×