zdjecie 1675
zdjecie 1675
2017-08-16T09:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wiele atrakcyjnych zawodów do zdobycia w krótkim czasie

REKLAMA
REKLAMA

Wiele atrakcyjnych zawodów do zdobycia w krótkim czasie

Do 25 sierpnia br. można zapisywać się do Medyczno - Społecznej Szkoły Policealnej
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, mieszczącego się przy ul. Parkowej 6. Szkoła oferuje naukę w jednym z 11 atrakcyjnych zawodów, np. technik masażysta, technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny czy technik sterylizacji medycznej. CKZiU swoim uczniom/słuchaczom oferuje także dodatkowe kursy i płatne staże.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Centrum ?

Branża medyczna przeżywa obecnie swój rozkwit. Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie, bo na ich usługi jest duże zapotrzebowanie. Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą? Przede wszystkim wspomniane: opiekun medyczny, technik masażysta, kosmetyczka, opiekun osoby starszej lub opiekun w domu pomocy społecznej. Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że w Polsce
w najbliższym czasie wyraźnie wzrośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowany średni personel medyczny.

W szkołach policealnych już w ciągu roku lub dwóch lat (w zależności od wybranego kierunku) można zdobyć wiedzę, umiejętności i oficjalne uprawnienia do podjęcia pracy
w niektórych zawodach. Dzięki temu nie tylko szybko można wejść na rynek pracy, ale też uzyskuje się gwarancje, że po zakończeniu edukacji zdobyty zawód wciąż będzie poszukiwany.

Uczniem Medyczno – Społecznej Szkoły Policealnej może zostać absolutnie każdy, bez względu na wiek. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, matura nie jest wymagana. Należy  podkreślić, że osoby 50+ mają równe szanse w zdobyciu zawodu. Kończąc szkołę absolwenci otrzymują nie tylko świadectwo, ale także dyplom nadający kwalifikacje (po wcześniejszym zdaniu egzaminu) oraz suplement w języku polskim
i angielskim.

Naukę można podjąć, a tym samym zdobyć nowy, atrakcyjny zawód  również w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych, które przeznaczone są dla osób z wykształceniem co najmniej podstawowym.

Warto wyraźnie podkreślić, że nauka jest całkowicie bezpłatna – Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego jest szkołą publiczną, prowadzoną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wszystkie zajęcia prowadzą profesjonaliści i praktycy w zawodzie o wysokich kwalifikacjach. Doskonale i nowocześnie wyposażone pracownie umożliwiają praktyczną naukę zawodu
w rzeczywistych warunkach pracy. Szkoła udostępnia uczniom bogate zbiory literatury fachowej i materiałów audiowizualnych, bezpłatny dostęp do Internetu. CKZiU zapewnia uczniom również praktykę zawodową.  
CKZiU prowadzi również szereg kursów, w tym maturalne.                                                                                        

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie CKZiU w Ostrołęce: www.ckziu.ostroleka.pl  lub uzyskać pod numerem telefonu: 29 764 66 37.

Zapraszamy!

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
×