eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Wielki Czwartek na “podwójnym gazie”

REKLAMA
zdjecie 1901
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Tylko jednego dnia, w Wielki Czwartek policja zatrzymała trzech pijanych kierowców. Wszyscy stracili już prawa jazdy, a dodatkowo niebawem staną przed sądem.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Wyszkowscy policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Aby takich przypadków było jak najmniej, policjanci każdego dnia kontrolują trzeźwość wielu uczestników ruchu.

Do zatrzymań nietrzeźwych kierowców doszło w miniony czwartek we wsi Młynarze, Józefowo oraz w Trzciance. W dwóch przypadkach pijani kierowcy wpadli w ręce mundurowych dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Rekordzista w swoim organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Jednemu z nich mundurowi zatrzymali prawo jazy, a pozostała dwójka posiadała sądowe zakazy kierowania i swoje uprawnienia stracili wcześniej. Wszyscy to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego w wieku 21-73 lat.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie.

Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to jedno z największych przestępstw drogowych, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne nie niższe niż 5 tys. złotych. W przypadku złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kierujący, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu drugi raz muszą się liczyć z karą finansową nie niższą niż 10 tys. złotych

Wyszkowscy policjanci wobec pijanych kierowców zawsze będą stosować zasadę ZERO TOLERANCJI.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×