eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wigilia miejska. Modlitwa, kolędy, opłatek i moc życzeń [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
REKLAMA
Za nami wigilia, która organizowana była przez samorząd miasta Ostrołęki. Plac wokół sceny przy Kupcu był centrum bożonarodzeniowych wydarzeń. Było wyjątkowo świątecznie!
 
Po ubiegłorocznej wigilii miejskiej, której formuła wzbudziła spore kontrowersje, tym razem postawiono na tradycje chrześcijańskie. Były kolędy śpiewane przez Ostrołęcki Chór Kameralny; było dzielenie się opłatkiem, który był rozdawany przed sceną; była też modlitwa, którą poporwadził ks. kan. Jan Świerad, proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, kapelan parlamentarzystów i samorządowców.
 
Przygotowano również szopkę, w której pojawiły się zwierzęta, pojawił się też najprawdziwszy Święty Mikołaj, z którym można było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie brakowało również tradycyjnych, świątecznych posiłków. Mieszkańcy Ostrołęki usłyszeli życzenia od prezydenta Łukasza Kulika, wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego, przewodniczącego rady miasta Wojciecha Zarzyckiego, radnego wojewódzkiego Mirosława Augustyniaka i księdza kanonika Jana Świerada.
 
Spotkanie wigilijne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wokół sceny nie brakowało mieszkańców miasta, którzy przyszli, by wspólnie życzyć sobie wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×