eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wigilia z SM Centrum: Pierwsza w historii impreza okazała się sukcesem [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Wigilijne spotkanie pełne atrakcji, pysznych dań i wspólnego kolędowania. Tak dziś świętowała ze swoimi mieszkańcami Spółdzielnia Mieszkaniowa “CENTRUM” i parafia pw. św. Franciszka z Asyżu. To była pierwsza osiedlowa wigilia, ale jest szansa, że stanie się to już tradycją.

Wigilijne spotkanie odbyło się w sobotę, 16 grudnia na placu przed kościołem. Wydarzenie przygotowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Centrum oraz parafia św. Franciszka z Asyżu.

To pierwsza taka wigilia, ale po frekwencji widzimy, że w przyszłym roku też będziecie chcieli się tu spotkać, być może w jeszcze większym gronie. Bardzo nas to cieszy, możemy wspólnie porozmawiać, poznać się bliżej, złożyć sobie życzenia. Budowanie takich sąsiedzkich relacji jest niezwykle ważne a my bardzo chętnie dołożymy wszelkich starań, byście Państwo mieli więcej okazji to takich integracji.

- mówił podczas wigilijnego spotkania prezes SM “CENTRUM” Jakub Frydryk.

Z zaproszenia do spędzenia sobotniego popołudnia w miłej, świątecznej atmosferze skorzystało wielu mieszkańców Ostrołęki. Najmłodszym uczestnikom ogrom frajdy sprawiła zagroda z żywymi zwierzętami, które dzieci mogły głaskać, karmić i pozować z nimi do zdjęć. Organizatorzy zadbali o rozgrzewający poczęstunek. Przygotowano dania wigilijne i gorące napoje.

Wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli samorządu miasta i województwa. Mazowsze - jako partnera wydarzenia reprezentował Mariusz Popielarz, dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Bardzo nas cieszy, gdy możemy jako samorząd województwa dołożyć swoje przysłowiowe “trzy grosze” do każdej tego typu inicjatywy integrującej lokalną społeczność, będącej istotą samorządu, stanowioącej jego nieodłączny element.

- mówił Mariusz Popielarz.

Świąteczny klimat podczas spotkania wigilijnego zapewniła regionalna kapela kurpiowska serwując artystyczną ucztę składającą się z kolęd i pastorałek, także w mało znanych, ludowych aranżacjach. Zwieńczeniem spotkania było wspólne strojenie choinek. Pięknie udekorowane drzewka ozdobią wnętrze kościoła. Będzie je można podziwiać przez cały świąteczny czas.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji i materiału wideo z pierwszej na osiedlu Centrum wigilii z mieszkańcami.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

zdjecie

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×