eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wirtualna strzelnica MŻW hitem Nocy Muzeów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 886
REKLAMA

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce oprócz obejrzenia wystawy stałej można też potrenować strzelanie. W obiekcie działa bowiem wirtualna strzelnica, która cieszyła się wielką popularnością podczas Nocy Muzeów.

Strzelnica wirtualna w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce przypomina symulator komputerowy. Rywalizować można na wielu poziomach trudności, a do wyboru jest aż kilkaset różnych scenariuszy treningowych. Strzela się z replik broni długiej i krótkiej o identycznych parametrach, np. wadze, co oryginały.

Osoba początkująca może strzelać do tarczy lub innych celów wyświetlających się w określonym tempie. Na nieco bardziej zaawansowanych czeka przemieszczający przeciwnik umieszczony w tle wybranej scenerii.

To nie tylko zabawa, ale też i trening strzelecki – zliczane są nasze punkty i czas, w którym wykonaliśmy swoje zadanie. Można więc porównać swój wynik ze znajomymi! Nad sprawnym przebiegiem strzelania stale czuwa pracownik Muzeum służący radą i pomocą techniczną.  

To jedyne tego typu miejsce z tak rozbudowanym zakresem różnych funkcji w promieniu 100 kilometrów.
Ze strzelnicy wirtualnej mogą korzystać osoby powyżej 13. roku życia, a nieco młodsze za zgodą i w obecności rodzica lub pełnoletniego opiekuna.

Strzelnica czynna jest w godzinach otwarcia Muzeum - od wtorku do soboty w godz. 10.00 - 18.00, a w niedzielę w godz. 10.00 - 16.00. Półgodzinny trening kosztuje 25 zł, ale jeśli zdecydujemy się też na zwiedzanie wystawy stałej przysługuje bilet promocyjny na strzelnicę, za który zapłacimy jedynie 10 zł.

Pobyt na strzelnicy można zarezerwować telefonicznie pod numerem 510 139 061 lub e-mail: sklep@muzeumzolnierzywykletych.pl.
Trening na strzelnicy jest uzupełnieniem oferty niedawno otwartego Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Na zwiedzających w placówce czeka jeszcze nowoczesna, multimedialna wystawa stała, ale też ekspozycje czasowe poświęcone podziemiu antykomunistycznemu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×