eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wkrótce ruszy proces ws. starego basenu w Ostrołęce. Były dzierżawca na ławie oskarżonych

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
REKLAMA

W marcu rusza proces Jana Z., który oskarżony jest o zniszczenie mienia i oszustwo dotyczące budynku nieczynnej krytej pływalni przy ulicy Piłsudskiego 6 w Ostrołęce - dowiedział się portal eOstroleka.pl. Były dzierżawca basenu miał odmienić to miejsce i nadać mu nowe życie. Sala zabaw dla dzieci, która miała być tam zlokalizowana, nigdy nie powstała. Zniknęły za to elementy budynku, które mogły stanowić jakąkolwiek wartość.

W 2011 roku budynek krytej pływalni przy ul. Piłsudskiego został zamknięty. Do użytku oddano wtedy Park Wodny Aquarium przy ul. Witosa.  

Od tego czasu, za rządów prezydenta Janusza Kotowskiego, miasto wielokrotnie wystawiało nieruchomość wraz z budynkiem starego basenu na sprzedaż, nie było jednak chętnych do kupna. W końcu znalazł się jednak dzierżawca - 26 czerwca 2017 roku podpisano umowę dzierżawy na 3 lata, a w środku miała znajdować się sala zabaw dla dzieci. Rozpoczął się "remont", wywieszono także banery reklamowe dotyczące wynajmu pomieszczeń. Jednak działania były tylko chwilowe. Później temat modernizacji starej pływalni ucichł na długie miesiące.

6 kwietnia 2018 roku umowa z dzierżawcą została rozwiązana. Pod koniec lutego 2019 roku przedstawiciele ratusza w obecności komornika weszli do budynku. Zastali tam kompletną ruinę. Zniknął każdy element, który mógł stanowić jakąkolwiek wartość. 15 marca 2019 roku prezydent Łukasz Kulik złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dzierżawcę budynku.

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce przeprowadziła śledztwo i 31 sierpnia 2020 roku skierowała akt oskarżenia przeciwko Janowi Z., który został oskarżony o popełnienie dwóch przestępstw na szkodę Miasta Ostrołęka. Pierwszy zarzut dotyczy zniszczenia mienia i uczynienia niezdatnej do użytku nieruchomości zabudowanej dawnym budynkiem nieczynnej krytej pływalni położonej w Ostrołęce i w związku z tym spowodowania strat znacznej wartości, tj. 1.279.000 zł, a drugi - oszustwa związanego z zawarciem umowy dzierżawy nieruchomości zabudowanej dawnym budynkiem nieczynnej krytej pływalni stanowiącej mienie znacznej wartości, poprzez celowe niewywiązywanie się z zapisów co do warunków płatności.

Jak poinformowano nas w prokuraturze, Jan Z. był już wcześniej karany za przestępstwo z art. 286 §1 k.k., czyli za oszustwo.

Rusza proces

Jak się dowiedzieliśmy, w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce wyznaczona została już data pierwszej rozprawy w procesie Jana Z. Odbędzie się ona 3 marca 2021 r.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×