eOstroleka.pl
Region,

Władze Mazowsza wspierają WOŚP

REKLAMA
zdjecie 9224
By MemicznyJanusz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85847120By MemicznyJanusz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85847120
REKLAMA
zdjecie 9224

Do wzięcia udziału w zbiórce i wsparcia WOŚP zachęcają również władze Mazowsza. Członków zarządu będzie można spotkać na ulicach i w galeriach handlowych.

Już dziś na ulicach całej Polski spotkamy wolontariuszy z charakterystycznymi kolorowymi puszkami. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania i monitorowania pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

Do włączenia się w akcję zachęca marszałek Adam Struzik, który od lat wspiera inicjatywę Jurka Owsiaka. – Co roku zbieramy pieniądze z żoną. Trwa swoista rywalizacja, kto uzbiera więcej. W tym roku także zamierzam kwestować. Zbieramy na sprzęt dla oddziałów pulmonologii. Wierzę, że dzięki temu pomożemy wszystkim potrzebującym. Często słyszę od osób, które wrzucają pieniądze do mojej puszki, że dzięki kupionemu przez Jerzego Owsiaka sprzętowi ich dzieci żyją. Całym sercem popieram tę szlachetną akcję.

Hasło tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brzmi „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Tym razem wolontariusze WOŚP będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń do diagnostyki: obrazowej (m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne), czynnościowej (polisomnografy i przenośne spirometry), endoskopowej (systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy), a także rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepie płuc oraz torakochirurgii (m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy).

Członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśla, że sprzęt kupowany przez WOŚP trafia również do mazowieckich szpitali. – Co roku biorę udział w licytacjach, na których wystawiam zarówno różne przedmioty, jak i możliwość spędzenia ze mną czasu. W tym roku będzie można wylicytować obiad ze mną i panią burmistrz Garwolina. Myślę, że warto spróbować o to powalczyć. Tym bardziej że przyświeca nam szczytny cel. A charakterystyczne czerwone serduszko znajduje się również na sprzętach, która trafiają do naszych mazowieckich szpitali.

Z kolei Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego, przekaże na licytację zegarek. – Jego wartość jest przede wszystkim sentymentalna. Dostałam go, kiedy zaczęłam pracować w urzędzie wojewódzkim w Warszawie, towarzyszy mi przez 23 lata. To zegarek, który przynosi szczęście, odmierza tylko dobry czas, dobry chwile. I niech to będą dobre chwile dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski będzie w tym roku kwestował, przekazał także na licytację różne przedmioty sztabom WOŚP z subregionu radomskiego. – Od wielu lat wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę również będę podążał z puszką przez ulice Radomia. Zachęcam, aby wspierać tę akcję. Jak co roku cel jest szczytny. W tym roku będziemy dbać o płuca po pandemii. Orkiestra gra zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

REKLAMA
Więcej o: WOŚP, zbiórka, Mazowsze

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×