eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Aresztowani za włamania do domów. Także w okolicach Ostrołęki?

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. KSPfot. KSP
REKLAMA

Za kradzieże z włamaniem do dwóch domów odpowiedzą dwaj mężczyźni zatrzymani przez policjantów stołecznego Wydziału Kryminalnego. 24 i 31-latek zostali zatrzymani w Skierniewicach bezpośrednio po dokonaniu włamania do domu jednorodzinnego, z którego skradli biżuterię i teleskop. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Jak się okazało, mogą mieć związek także z włamaniami w okolicach Ostrołęki.

Informacje, jakie policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji pozyskali w trakcie wykonywania czynności służbowych pozwoliły zatrzymać dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych. Działania policjantów skupiły się na ustaleniu, kto odpowiada za kradzież z włamaniem, do jakiej doszło w Milanówku w powiecie grodziskim. W ich trakcie policjanci doszli do przekonania, że mężczyźni mogą mieć związek również z innymi podobnymi przypadkami włamań z Polski, m. in. z Pułtuska i spod Ostrołęki.

- Kilka dni temu kryminalni pozyskali informację, że mężczyźni planują dokonać kradzieży z włamaniem w nieznanym miejscu. W związku z tym podjęli działania, w trakcie których zauważyli, jak podejrzewani Toyotą Prius wyjeżdżają z Warszawy i kierują się trasą A2 w stronę Łodzi. W pewnym momencie kierowana przez nich toyota zjechała w kierunku Skierniewic, po czym zaparkowała na jednej z ulic miasta. Policjanci przez cały czas obserwowali samochód. W pewnym momencie zauważyli, jak wracają do auta, niosąc ze sobą duże przedmioty. W związku z podejrzeniem, że mogą one pochodzić z kradzieży, kryminalni podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzn - poinformowała warszawska policja.

Jak się okazało w trakcie wykonywania czynności, przedmioty zostały skradzione podczas włamania do jednego z domów jednorodzinnych w okolicy. W Prokuraturze Rejonowej w Skierniewicach 24 i 31-latek usłyszeli po dwa zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty.

Więcej o: Ostrołęka, policja
fot. KSPfot. KSP

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×