2017-04-07T18:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Wnuczka Jacka Warnera z wizytą w Krasnosielcu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główneFot. UG Krasnosielc
REKLAMA
1
0
0

5 kwietnia, do drzwi Urzędu Gminy w Krasnosielcu zapukała grupa zagranicznych turystów. Zaczęli wypytywać o zabytkowy kościół w Drążdżewie i o dawną synagogę żydowską w Krasnosielcu. Niespodziewanie jednak padło pytanie o rodzinę Warnerów…

Po krótkiej rozmowie okazało się, iż jedna z turystek to wnuczka Jacka Warnera – Anne Terrail. Jack Warner był jednym z założycieli wytwórni filmowej Warner Bros. Anne, do Krasnosielca przyjechała z przyjaciółką Michell Baczynsky oraz ze znajomym Mariusem Gudonisem.

Goście porozmawiali z Wójtem – Pawłem Ruszczyńskim i z wielką przyjemnością dzielili się informacjami o swojej wizycie w Polsce. Anne opowiadała o swoim pochodzeniu i rodzinie, przyznając z przykrością, iż sama niewiele wie na temat życia swojego pradziadka
i jego rodziny na terenie gminy Krasnosielc. Przyjechała tu z nadzieją, że może uda się jej dowiedzieć czegoś więcej. Pytała o dokumenty, potwierdzające pochodzenie rodziny, ponieważ dotychczas nie udało się jej niczego znaleźć. Powiedziała, że jest przekonana, że właśnie stąd się wywodzą, gdyż przez wszystkie lata swojego życia rodzina wskazywała Krasnosielc, jako miejsce urodzenia Benjamina Warnera i jego synów. Nie ma natomiast pewności co do pierwotnego brzmienia nazwiska.

Wyjątkowi przybysze razem z pracownikami gminy spędzili ok. 2 godzin na wspólnych rozmowach i krótkim spacerze ulicami Krasnosielca. Przy pięknej pogodzie turyści zobaczyli dawną synagogę żydowską i teren, na którym niegdyś znajdował się cmentarz żydowski.

Prywatnie Anne Terrail to bardzo miła i otwarta osoba. Obecnie mieszka we Francji, kontynuując tradycję rodzinną zajmuje się produkcją filmów. Sympatyczna, uśmiechnięta Anne chętnie pozowała do zdjęć. Zaskoczona naszą otwartością, zadeklarowała chęć utrzymania kontaktu z gminą.

Źródło: http://gminakrasnosielc.pl
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×