zdjecie 9344
zdjecie 9344
2021-04-19T12:07:09+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wodociąg z unijnym dofinansowaniem powstał w gminie Łyse

REKLAMA
Zdjęcie głównezdjęcie ilustracyjne
REKLAMA
0
0
2

Łączną długość około 4,6 kilometra ma nowy wodociąg wybudowany na terenie gminy Łyse. Inwestycja w miejscowości tartak powstała dzięki dużemu wsparciu ze środków unijnych opiewającemu na kwotę niemal 5 milionów złotych.

 6 kwietnia z udziałem wójta gminy Łyse Grzegorza Fabiszewskiego oficjalnym odbiorem zakończyła się inwestycja budowy sieci wodociągowej w miejscowości Tartak. Łączna długość sieci oddanej do użytku wyniosła 4,6 km, z czego 1,8 km w centrum miejscowości.

 2,8 km sieci powstało siłami Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych. Po ukończeniu formalności związanych z oddaniem sieci do użytku Gminna Jednostka Usług Komunalnych rozpocznie proces przyłączania chętnych do sieci wodociągowej. Nastąpi to w kwietniu i maju 2021 r.

 Zadanie zostało zrealizowane w ramach dużego projektu pod nazwą „Zabezpieczenie mieszkańców Gminy Łyse przed skutkami zmian klimatu poprzez rozbudowę gminnej sieci wodociągowej", na który Gmina Łyse pozyskała 4,825 mln zł dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczynają się również roboty budowlane wykonywane przez firmę Multi-Kom z Ostrołęki przy budowie odcinka sieci wodociągowej w miejscowości Łyse i Pupkowizna. Planowany termin ukończenia robót przypada na czerwiec 2021 r. W celu zaopatrzenia budowanej sieci w wodę oraz zapewnienia odpowiedniej wydajności i ciśnienia w sieci w rejonie ul. Topolowej i Krupki w Łysych trwają roboty firmy „Energass” Sp. z o.o. polegające na budowie tranzytowego odcinka sieci wodociągowej o średnicy 250 mm. Oprócz zasilenia w wodę miejscowość Pupkowizna i Serafin odcinek ten poprawi wydajność sieci wodociągowej na terenie miejscowości Łyse, dzięki czemu w sezonie letnim w godzinach szczytowego zapotrzebowania na wodę nie będą występowały zauważalne spadki ciśnienia wody.

 Z wielką satysfakcją możemy również poinformować, że rozstrzygnięto kolejne postępowania na budowę sieci wodociągowych w gminie Łyse. Umowę na budowę 16 - kilometrowego odcinka wodociągu do miejscowości Serafin o wartości przeszło 1,84  mln zł podpisano z firmą Sanprod Sp. z o.o. z Ostrołęki. Roboty budowlane w miejscowości Serafin rozpoczną się w najbliższych miesiącach. Termin ukończenia robót przypada na połowę 2022 roku, ale istnieją spore szanse, że przedmiotowy wodociąg uda się ukończyć dużo wcześniej.

- informuje wójt Fabiszewski.

 Kolejnym realizowanym przez Gminę Łyse zadaniem w ramach projektu „Zabezpieczenie mieszkańców Gminy Łyse przed skutkami zmian klimatu poprzez rozbudowę gminnej sieci wodociągowej" jest budowa sieci wodociągowej na terenie miejscowości Wejdo i Zalas. Tu również zostało przeprowadzone postępowanie przetargowe, w którym najkorzystniejszą ofertę na kwotę 2.248.009,50 zł złożyła firma „Bruktim” Sylwester Barański, z którą następnie Gmina Łyse podpisała umowę na realizację zadania. Przewidywany termin ukończenia prac przypada na wakacje 2022 roku.

 

REKLAMA
Więcej o: Łyse, wodociąg

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×