eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wojewoda mazowiecki uspokaja: Nic nie wskazuje na to, że Ostrołęka C nie powstanie

REKLAMA
zdjecie 5950
REKLAMA
Posłuchaj
Wojewoda mazowiecki Konstanty Radzidwiłł zabrał dziś głos w sprawie budowy elektrowni Ostrołęka C. Jak twierdzi, nie powinniśmy się obawiać, że elektrownia nie powstanie. To kolejne dementi medialnych doniesień o kłopotach z inwestycją.
 
Wczoraj serwis Biznesalert poinformował, że porzucono plany o budowie elektrowni Ostrołęka C. Tę informację zdementowała zarówno Grupa Energa, jak i wicepremier Jacek Sasin. Dziś do tego grona dołączył wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
 
- Nic nie wskazuje na to, żeby były obawy, że elektrownia w Ostrołęce nie powstanie - powiedział dziś w poranku "Radia Dla Ciebie".
 
Wojewoda zaznaczył, że szacunki finansowe - tak jak mówiła już minister rozwoju Jadwiga Emilewicz - mogą się zmienić.
 
- Zwykle tak bywa z budowami, że te pierwsze szacunki pokazują, że może nie w pełni pokrywają rzeczywiste zapotrzebowanie. Taka inwestycja, jak elektrownia to nie jest coś, co się buduje jak domek z patyków - w jedną godzinę, to inwestycja wieloletnia. Jak na dziś, nic nie wiem, żeby plan w zakresie budowy tej inwestycji się zmienił - powiedział Radziwiłł.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 5950
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
 24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
×