eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wojewódzki Przegląd Legend Mazowsza za nami/ Nagrodzeni wszyscy uczestnicy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

W piątek, 22 listopada w świetlicy w Brzeźnie odbyła się kolejna, XVII edycja Wojewódzkiego Przeglądu Legend Mazowsza. Konkurs odbywał się pod hasłem „Chcecie wierzcie, lub nie wierzcie”.

 
Konkurs miał na celu pobudzenie społeczeństwa do poszukiwań i odkrywania uroków, tradycji, historii własnego regionu, najbliższej okolicy. W każdej miejscowości, dalszej, bliższej znajdują się miejsca cudowne, tajemnicze i urokliwe, trzeba je znaleźć i pokochać.
 
Na scenie zaprezentowali się: Grupa „Pasiaki za kurtyną” ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach, grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Kuninie oraz „Nadnarwianki” – seniorzy z Dziennego Domu Pobytu „Senior Vigor” w Różanie wraz z opiekunami.
 
Wszystkie występy oceniła komisja, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór legendy pod kątem możliwości wykonawczych uczestników; umiejętność zaprezentowania zgodnie z legendą lub przekazami źródłowymi (m.in. zachowanie gwarowego brzmienia tekstów); warsztat aktorski (dykcja); wykorzystanie strojów i rekwizytów, reżyseria; i ogólny wyraz artystyczny.
 
Nagrodzone zostały wszystkie grupy. Tytuł „Najlepsza Aktorka” trafił do Zuzanny Nowak ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach, a tytuł „Najlepszy Aktor” do Huberta Szabłowskiego ze Szkoły Podstawowej w Kuninie. Komisja przyznała również specjalne wyróżnienie Halinie Błońskiej z grupy „Nadnarwianki”.
 
Nagrody ufundowali: Powiat Ostrołęcki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie. Nagrody dla najlepszego aktora i aktorki ufundował marszałek województwa mazowieckiego.
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×