eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wojewódzkie dożynki w Ciechanowie z ostrołęckim akcentem [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

Monika i Grzegorz Czeleniowie  z Łęgu Starościńskiego pełnili zaszczytną funkcję powiatowych starostów dożynkowych podczas Wojewódzkich Dożynek, które odbyły się 8 września w Ciechanowie. Tym samym reprezentowali Powiat Ostrołęcki na wojewódzkim święcie plonów.

Wieniec dożynkowy w kształcie krzyża,  wyłącznie z naturalnych składników (pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, siemienia, sezamu, kaszy gryczanej, maku, pestek dyni, czerwonej fasoli oraz kwiatów) został wykonany przez mieszkańców sołectwa Łęg Starościński - Walery oraz Kółko Rolnicze nad Rozogą w Łęgu Starościńskim: Katarzynę Majewską, Ewę Lemańską, Agnieszkę Szczubełek, Renatę Młynarczyk, Monika Czeleń, Grzegorza Czeleń, Elżbietę Kozłowską, Kacpra Czeleń, Celinę Kruczyk, Wiolettę Kruczyk i Teresę Czeleń.

Chleb dożynkowy, który delegacja zabrała na dożynki został wypieczony w Piekarni i Cukierni AGU$ Marcina Bardyszewskiego w Łęgu Przedmiejskim.

Wśród delegacji z Powiatu Ostrołęckiego nie zabrakło starosty Stanisława Kubła wraz z pracownikami wydziału bezpieczeństwa i rolnictwa w Starostwie Powiatowym. Obecni byli także burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk, wójt gm. Czarnia Marek Piórkowski oraz radny powiatu Tadeusz Lipka.

- Dożynki to najważniejsze święto na mazowieckiej wsi. W tym roku spotkaliśmy się w Ciechanowie, by wspólnie podziękować rolnikom za ich wytrwałość i ciężką pracę – mówił ze sceny marszałek Adam Struzik do uczestników mazowieckiego święta plonów.

Barwny korowód z wieńcami poprowadziła Miejska Orkiestra Dęta OSP Ciechanów i OSP Sochocin wraz z Ludowym Zespołem Artystycznym „Ciechanów”. Symboliczny bochenek chleba, wypieczony z mąki z tegorocznych zbóż, przekazali na ręce marszałka Adama Struzika, prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego oraz starosty ciechanowskiego Joanny Potockiej-Rak, starosta i starościna dożynkowi. W tym roku byli to Teresa Kosobudzka z Wiksina (gm. Grudusk) i Janusz Lazarski z Rydzewa (gm. Ciechanów). Marszałek, prezydent miasta i starosta powiatu  podzielili się nim z uczestnikami święta plonów.

Nie zabrakło podczas imprezy degustacji produktów regionalnych. Na stoiskach regionalnych producentów, w tym laureatów wojewódzkich konkursów i członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze, czekały miody, pieczywo, oleje, ale też tradycyjne konfitury i syropy, owoce, warzywne salsy i ketchupy.

Na najmłodszych uczestników dożynek przygotowano także wiele atrakcji. Były dmuchańce, słodkie smakołyki, a także przygotowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie gry plenerowe – „Mazopolis”, „Pociąg do Europy”, bańki mydlane, puzzle oraz gra przypominająca formułą 1 z 10 – „Z Mazowsza do Europy”.

Do późnego wieczora uczestnicy dożynek bawili się przy koncertach Varius Manx i Anii Dąbrowskiej.

źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×