2019-09-11T09:37:51+02:00 eOstroleka.pl 10 0 1 10
Powiat ostrołecki,

Wojewódzkie dożynki w Ciechanowie z ostrołęckim akcentem [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0
Monika i Grzegorz Czeleniowie  z Łęgu Starościńskiego pełnili zaszczytną funkcję powiatowych starostów dożynkowych podczas Wojewódzkich Dożynek, które odbyły się 8 września w Ciechanowie. Tym samym reprezentowali Powiat Ostrołęcki na wojewódzkim święcie plonów.

Wieniec dożynkowy w kształcie krzyża,  wyłącznie z naturalnych składników (pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, siemienia, sezamu, kaszy gryczanej, maku, pestek dyni, czerwonej fasoli oraz kwiatów) został wykonany przez mieszkańców sołectwa Łęg Starościński - Walery oraz Kółko Rolnicze nad Rozogą w Łęgu Starościńskim: Katarzynę Majewską, Ewę Lemańską, Agnieszkę Szczubełek, Renatę Młynarczyk, Monika Czeleń, Grzegorza Czeleń, Elżbietę Kozłowską, Kacpra Czeleń, Celinę Kruczyk, Wiolettę Kruczyk i Teresę Czeleń.

Chleb dożynkowy, który delegacja zabrała na dożynki został wypieczony w Piekarni i Cukierni AGU$ Marcina Bardyszewskiego w Łęgu Przedmiejskim.

Wśród delegacji z Powiatu Ostrołęckiego nie zabrakło starosty Stanisława Kubła wraz z pracownikami wydziału bezpieczeństwa i rolnictwa w Starostwie Powiatowym. Obecni byli także burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk, wójt gm. Czarnia Marek Piórkowski oraz radny powiatu Tadeusz Lipka.

- Dożynki to najważniejsze święto na mazowieckiej wsi. W tym roku spotkaliśmy się w Ciechanowie, by wspólnie podziękować rolnikom za ich wytrwałość i ciężką pracę – mówił ze sceny marszałek Adam Struzik do uczestników mazowieckiego święta plonów.

Barwny korowód z wieńcami poprowadziła Miejska Orkiestra Dęta OSP Ciechanów i OSP Sochocin wraz z Ludowym Zespołem Artystycznym „Ciechanów”. Symboliczny bochenek chleba, wypieczony z mąki z tegorocznych zbóż, przekazali na ręce marszałka Adama Struzika, prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego oraz starosty ciechanowskiego Joanny Potockiej-Rak, starosta i starościna dożynkowi. W tym roku byli to Teresa Kosobudzka z Wiksina (gm. Grudusk) i Janusz Lazarski z Rydzewa (gm. Ciechanów). Marszałek, prezydent miasta i starosta powiatu  podzielili się nim z uczestnikami święta plonów.

Nie zabrakło podczas imprezy degustacji produktów regionalnych. Na stoiskach regionalnych producentów, w tym laureatów wojewódzkich konkursów i członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze, czekały miody, pieczywo, oleje, ale też tradycyjne konfitury i syropy, owoce, warzywne salsy i ketchupy.

Na najmłodszych uczestników dożynek przygotowano także wiele atrakcji. Były dmuchańce, słodkie smakołyki, a także przygotowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie gry plenerowe – „Mazopolis”, „Pociąg do Europy”, bańki mydlane, puzzle oraz gra przypominająca formułą 1 z 10 – „Z Mazowsza do Europy”.

Do późnego wieczora uczestnicy dożynek bawili się przy koncertach Varius Manx i Anii Dąbrowskiej.

źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  1  2