2018-01-19T09:31:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wójt gminy Kadzidło ws. rosnących cen za śmieci: "Rząd, posłowie i senatorowie tego problemu nie dostrzegają"

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 6975
4
1
46

Wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski wystosował list otwarty do mieszkańców gminy w sprawie rosnących opłat za śmieci. - Niestety, ani rząd, ani posłowie, ani senatorowie problemu tego nie dostrzegają - pisze Łukaszewski. Jak zaznacza, gminy pozostają w tym temacie bezradne.

- Nie ma już wielu mniejszych firm, które do niedawna konkurowały o klienta. Znikają firmy kolejny. Ma to fatalny wpływ na cenę śmieci i funkcjonowanie samego rynku śmieciowego. Założenia ustawy są jednoznaczne. Gmina nie może zarabiać na odbiorze śmieci. Nie może też wprowadzić jakichkolwiek dopłat, które pomniejszyłyby obciążenia nałożone na mieszkańców. Jednak odpowiedzialność kolejnych rządów i kolejnych parlamentów, nie polega jedynie na wprowadzeniu wspomnianej ustawy. Problem największy polega na nieustannym podnoszeniu ważnych elementów, które mają bezpośredni wpływ na ostateczną wysokość ceny za wywóz śmieci z naszych podwórek - wyjaśnia Łukaszewski i dodaje: - Szczególnym przykładem jest opłata środowiskowa, która rośnie nieustannie, na którą ani wójt, ani radni, ani urzędnicy nie mają żadnego, najmniejszego, wpływu. W cenie śmieci są jeszcze inne składniki, ustalane przez rząd, bez żadnej konsultacji z gminami, czy samymi mieszkańcami.

Łukaszewski wyjaśnia, że w cenie śmieci ukryte są podatek VAT, podatek od dochodu, podatek i akcyza od paliwa, podatek od wynagrodzeń, podatek transportowy, a w cenie 35 złotych miesięcznie za śmieci aż 30 zł stanowią podatki.

- Gminy zostały zmuszone do przyjęcia i realizowania tych aktów prawnych, nie mając na nie najmniejszego wpływu. Jest to bardzo niesprawiedliwe, bardzo krzywdzące i bardzo cyniczne (...)  Jeśli polski rząd i polski parlament, polscy posłowie i senatorowie, nie zmienią obowiązującego prawa, nie zmienią ustawy regulującej odbiór śmieci i organizację gospodarki śmieciami, będziemy narażeni, w kolejnych latach, na dalszy wzrost cen - stwierdza wójt gminy Kadzidło.

Cały list podpisany przez Łukaszewskiego oraz przewodniczącego rady gminy Jana Mirosława Kulasika dostępny jest tutaj.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 09:45 19-01-2018,   100%
Jakoś w Ostrołęce ceny nie rosną! Bo samorząd o to zadbał. A Kadziło nie chciało w tym uczestniczyć... Wtedy wójt się śmiał, a teraz Prezydent będzie śmiał się z wójta...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:21 19-01-2018,   0%
Poczekaj po wyborach
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:35 19-01-2018,   0%
może i nie rosną ale odkąd śmieci nie odbiera MPK to jakość usługi jest żałosna
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:40 19-01-2018,   0%
Póki co śmieci cały czas odbiera MPK...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:23 19-01-2018,   0%
Zgadzam się, rząd robiąc ustawę o śmieciach doprowadził do likwidacji konkurencji, a co za tym idzie do monopolu cenowego !
odpowiedz   •   oceń :  
~MYŚLĄCY GOŚĆ, 10:49 19-01-2018,   100%
MYŚLĘ, ŻE WÓJT KADZIDŁA POZA "JASEŁKAMI" KOŁAMI GOSPODYŃ WIEJSKICH NIE POSTRZEGA PROBLEMU GMINY. UWAŻAM ŻE KOLEJNE DWIE KADENCJE TRZEBA BĘDZIE ODBUDOWYWAĆ GMINĘ......
odpowiedz   •   oceń :  
~Dafoe, 11:58 19-01-2018,   100%
Panie wójcie zanim się list napisze trzeba zrobić rachunek sumienia. To nie rząd ani sejm ustalają ceny śmieci w gminie tylko rada gminy na wniosek wójta. Zwracam uwagę, że jest wiele miejscowości w regionie gdzie ceny nie wzrastają. Trzeba było być przewidującym wcześniej, a dziś nie udawać zaskoczenia. Polecam przypowieść o pannach roztropnych i nie roztropnych, te mądrzejsze zainwestowały wcześniej:) Podobnie zrobiła np. Ostrołęka czy Ostrów Mazowiecka, można było? Można było.
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 13:18 19-01-2018,   25%
Szanowni Państwo, naprawdę proszę o umiar i racjonalne argumenty. Kilka wyjaśnień:
1. Ceny w Ostrołęce są już na podobnym poziomie jak w wielu okolicznych gminach. 13,5 zł. od osoby (stawka za śmieci, które nie są segregowane) oznacza, przy rodzinie pięcioosobowej, odpłatność w wysokości 67,5 złotych miesięcznie. Przy sześciu osobach (np. dwoje starszych Państwa, rodzice i dwójka dzieci), znacznie więcej. Oczywiście, licząc jedną osobę, stawka jest korzystniejsza, ale obciążenia dla rodzin wielodzietnych, już nie.
2. Opisałem w piśmie mechanizm powstawania ceny, także wpływ przeróżnych składników, na jej wysokość (choćby rosnąca stale opłata środowiskowa), bardzo proszę zmierzyć się racjonalnie z tymi argumentami, inaczej popadamy w absolutną, interpretacyjną, dowolność.
3. Ceny za śmieci są już dzisiaj wyższe od cen w naszej Gminie, choćby w gminie Łyse, na bardzo podobnym poziomie w gminie Olszewo-Borki, za chwilę pojawią się nowe stawki w Baranowie, Lelisie, i pozostałych gminach. Proszę dostrzec tę tendencję. Nie wynika ona z decyzji gmin, przeciwnie bezpośrednio z ustawy.
4. Proszę mi uwierzyć, że panny roztropne nie mają wiele wspólnego z sortownią, jakąkolwiek, także z ostrołęcką. Żadna z gmin, chyba poza Rzekuniem, nie przyjęła wówczas warunków postawionych przez Miasto, były po prostu zaporowe, wówczas gmina, miała dołożyć do inwestycji ponad 2,5 mln. złotych.  Powtórzę, dołożyła jedynie Gmina Rzekuń, to jednak jest jasny znak, jak gminy odczytały całe przedsięwzięcie.
4. Napisał Pan Dafoe, słusznie, że wysokość opłat wymaga stosownej uchwały. Na 15 radnych, 14 zagłosowało za przyjęciem stawek obecnych, wiedząc doskonale, że Rada Gminy zobowiązana jest do respektowania ustaw i wszelkich aktów prawnych wyższego rzędu. Radni nie są pracownikami wójta, wygrali wybory startując z różnych komitetów, nie można posądzać ich o jakąkolwiek stronniczość. Powtórzę: obecny system będzie coraz droższy, do momentu, aż posłowie i senatorowie zmienią ustawą, umożliwią konkurencję, i przerzucą organizowanie gospodarki odpadami nie na gminy, ale na firmy, które czerpią z całego przedsięwzięcia zyski.
Dariusz Łukaszewski
odpowiedz   •   oceń :  
~Zdors, 14:38 19-01-2018,   100%
Panie Łukaszewski nie pogrążaj się Pan w innych nie rosną. Skwer i rzeźby dla gminy są najważniejsze. Tak to jest jak nauczyciel bierze się za politykę a ciemnota go popiera.
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 14:55 19-01-2018,   45%
Naprawdę tak Pan myśli? A rozbudowa oczyszczalni ścieków? A ponad 80 kilometrów wodociągów? A blisko 10 kilometrów sieci kanalizacyjnej? A budowa i remont remiz strażackich? A odnowienie budynków świetlicowych? A ponad 70 kilometrów dróg asfaltowych? A boiska wielofunkcyjne? A bieżnie tartanowe? A biblioteka? A chodniki? A odnowiony dworzec? Ile trzeba mieć złej woli, żeby, anonimowo, posługiwać się przemilczeniami, kłamstwem, pomówieniami? Dziwny jest ten świat!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:49 19-01-2018,   67%
@~Dariusz Łukaszewski Tak trochę pod publiczkę to zrobione. Takie moje zdanie
odpowiedz   •   oceń :  
~Zenek, 15:49 19-01-2018,   100%
czuj się że wygrasz kolejne wybory
odpowiedz   •   oceń :  
~aaaa, 15:54 19-01-2018,   100%
Gospodarka śmieciowa nie musi być nastawiona na zysk, gmina może dokładać z budżetu do odbioru śmieci, wiele gmin tak robi, dopłacając, do wody, kanalizacji komunikacji gminnej(w Ostrołęce komunikacja jest bezpłatna). Najlepiej zrzucić wszystko na rząd lub na radnych.a co do tych inwestycji to proszę konkretnie kiedy, gdzie i za ile bo rzucanie takich cyfr jest śmieszne. Proszę pokazać te 70 km dróg asfaltowych bo to łatwiej zweryfikować niż wodociąg czy kanalizację. Proszę napisać ile schetynówek Pan zrobił ile środków i z jakich  źródeł pan pozyskał na budowę dróg.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec gminy, 20:08 19-01-2018,   100%
Tak na marginesie śledząc przetargi ogłaszane przez gminę na  odbiór śmieci to chyba coś nie tak skoro przetarg rozstrzygnięto dla kwoty dwa razy wyższej niż środki przeznaczone przez gminę na realizację zadania w drugim przetargu gdzie pierwszy był unieważniony z powodu kwoty przewyższającej u tego samego wykonawcy. Brak informacji o negocjacjach ceny więc nic dziwnego że ceny rosną. Jeszcze jedno informacje o pierwszym unieważnionym przetargu dziwnie zniknęły z bip
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 15:39 20-01-2018,   0%
@~Mieszkaniec gminy Nie do końca rozumiem, ale próbuję wyjaśniać. 1. Unieważnienie przetargu nie oznacza, że Gmina rezygnuje z wyłonienia wykonawcy usługi. 2. Kwota zapisana w budżecie jest zazwyczaj niższa od tej wynikającej z realnych kosztów, chodzi o przekazanie informacji oferentom, że gmina nie szasta pieniędzmi, ma ich mniej, nie więcej. 3. Kolejny przetarg musi być jednak sfinalizowany, wynika to z terminów i konieczności ich zachowania, poprzez podpisanie umów.  4. Dlatego, po kolejnym przetargu, bez względu na jego wynik, należy skończyć procedurę, ustalić stawki, podpisać umowę i realizować ustawę. 4. Żadne informacje nie zniknęły, w nowym roku, te z roku poprzedniego są archiwizowane, proszę dokałdnie poszukać, są na pewno. 5. Pozdrawiam. d.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kadzidlak, 11:53 20-01-2018,   100%
Gmina Myszyniec zapłaci w tym roku firmie za wywóz śmieci 786 tys. zł a Kadzidło 1,344 tys. zł mimo większej odległości do          Myszyńca z Ostrołęki. W Myszyńcu jest 8 zł od osoby a w Kadzidle 36 zł za segregowane na miesiąc.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kadzidlak2, 13:17 20-01-2018,   0%
@~Kadzidlak Strasznie Pan manipuluje. 36 zl, ale od gospodarstwa, przy 5 osobach to wyjdzie 7.20 zl. Od osoby, czyli mniej niz e myszyncu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Myślący gosc, 12:37 20-01-2018,   100%
Nic nie rozumie. Jeżeli jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle. Panie wójcie dlaczego gm. Kadzidło jest na ostatnim miejscu w powiecie pod wzgledem inwestycji. Proszę podać w ostatniej kadencji ile pozyskał Pan funduszy ale dotyczących infrastruktury a nie wycieczek.
odpowiedz   •   oceń :  
~KADZIDLO, 14:45 20-01-2018,   100%
PRZYPOMINAM,ZE Z TYCH WIELKICH,OGROMNYCH PODATKÓW FINANSOWANA JEST WYPLATA DLA:
PANA WÓJTA,SYNA PANA WÓJTA,DYREKTORA GOKU(SĄSIADA PANA WÓJTA) I OCZYWIŚCIE ETAT DLA  ŻONY DYREKTORA GOKU. NO I OCZYWIŚCIE ETAT DLA ŻONY PREZESA KOMUNALNEJ(NAJLEPSZY WSPÓŁPRACOWNIK WÓJTA) TEZ MUSIAŁ SIĘ ZNALEŚĆ W URZEDZIE GMINY ITD ITP
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 15:32 20-01-2018,   50%
@~KADZIDLO Szkoda, że możliwa jest forum dyskusja anonimowa. Nie wiem, dlaczego Pan skrywa się pod nickiem. Stan wojenny został w Polsce zniesiony 34 lata temu. Ta anonimowość jest paskudna. Pozwala pisać wszystko, co ślina na język przyniesienie, bez żadnych konsekwencji. Najkrócej: 1. mój syn, jak każdy nauczyciel, nie jest opłacany z naszych podatków.  2. dyrektor CKK jest moim sąsiadem, ale pracował w tej firmie na długo przed moim wójtowaniem. Zona jest zatrudniona, jak dziesiątki innych osób, poprzez Urząd Pracy (prace interwencyjne). 3. Tak się akurat składa, że poprzedni Prezes ZGKiM, zatrudniony przez mojego poprzednika, również jest moim sąsiadem, zaś żona byłego prezesa, zatrudniona w UG przed moim przyjściem do Urzędu, jest moją sąsiadką. Zatrudnienie w Urzędzie Gminy w Kadzidle, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, pozostaje na najniższym poziomie w powiecie ostrołęcki. Wynagrodzenie wójta i urzędników nie są bezpośrednio wpięte w dochody wynikające z podatków. Gmina otrzymuje subwencje ogólną oraz wyrównawczą, wynikają one z przeliczenia zasobności gmin. Źródło do jest dochodem gminy i znaczącą częścią budżetu gminy, z którego wydziela się wynagrodzenia. Gdyby coś Pana szczególnie jeszcze nurtowało proszę pytać, odpowiem bezzwłocznie.
odpowiedz   •   oceń :  
~KADZIDLO, 17:35 20-01-2018,   -
@~Dariusz Łukaszewski NIE MA NASZYCH I NIE NASZYCH PODATKÓW SĄ PODATKI.
I ŻEBY ZAPEWNIĆ WYPŁATY WSZYSTKIM WYMIENIONYM PRZEZ PANA OSOBOM (PLUS OCZYWIŚCIE PREMIE 14-NASTKI,15-STKI,DELEGACJE ITD) POTRZEBNE SA OGROMNE PODATKI KTÓRE ROSNĄ PROPORCJONALNIE DO LICZBY URZĘDNIKÓW.  WSZYSTKIE GMINY I URZĘDY WYGLĄDAJĄ JAK PAN TRAFNIE NAPISAŁ : SĄSIAD SĄSIADA,ZONA PREZESA,SYN WÓJTA,ŻONA DYREKTORA ITD
  PS PRZYPOMNI NAM PAN,KTO ZATRUDNIŁ ZONĘ OBECNEGO PREZESA ZGKIM?
odpowiedz   •   oceń :  
~KADZIDLO, 18:36 20-01-2018,   -
@~Dariusz Łukaszewski NIE MA NASZYCH I NIE NASZYCH PODATKÓW SĄ PODATKI.
I ŻEBY ZAPEWNIĆ WYPŁATY WSZYSTKIM WYMIENIONYM PRZEZ PANA OSOBOM (PLUS OCZYWIŚCIE PREMIE 14-NASTKI,15-STKI,DELEGACJE ITD) POTRZEBNE SA OGROMNE PODATKI KTÓRE ROSNĄ PROPORCJONALNIE DO LICZBY URZĘDNIKÓW.  WSZYSTKIE GMINY I URZĘDY WYGLĄDAJĄ JAK PAN TRAFNIE NAPISAŁ : SĄSIAD SĄSIADA,ZONA PREZESA,SYN WÓJTA,ŻONA DYREKTORA ITD
  PS PRZYPOMNI NAM PAN,KTO ZATRUDNIŁ ZONĘ OBECNEGO PREZESA ZGKIM?
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 00:43 21-01-2018,   -
@~KADZIDLO Niestety, myli pan podatki, z dotacjami, subwencjami, które również składają się na budżet. W Urzędzie Gminy nie ma systemu premii. Nie ma czternastek, ani piętnastek. Strasznie Pan zmyśla. Delegacje regulują oddzielne przepisy. Pani Białobrzeska została zatrudniona w ramach konkursu, na który zgłosiła się chyba jeszcze jedna, może dwie osoby. Istotne jest chyba to, że w Urzędzie Gminy nikt nie został zwolniony, ani podczas pierwszej, ani drugiej, ani trzeciej kadencji. Podatki w naszej Gminie pozostają od lat na niskim poziomie i daleko im do górnych stawek, przewidzianych aktami wykonawczymi. Proszę, aby nasze rozmowy były rozmowami merytorycznymi.  D.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:45 21-01-2018,   100%
@~Dariusz Łukaszewski MERYTORYCZNIE:
PRZY PODATKACH NAZEWNICTWO I FORMA  ABSOLUTNIE NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA.
NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY CZY OBYWATEL ZAPŁACI DANINĘ W FORMIE NP PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI KTÓRY NATYCHMIAST WPŁYNIE DO GMINY CZY W POSTACI NP VATU KTÓRY NAJPIERW WPŁYNIE DO BUDŻETU PAŃSTWA A PÓŹNIEJ W POSTACI SUBWENCJI DO BUDŻETU GMINY.
2)OCZYWIŚCIE W GMINIE NIE ZOSTAŁ NIKT ZWOLNIONY A NAWET PRZYBYŁO NOWYCH ETATÓW ALE NIESTETY TO GENERUJE NASTĘPNE KOSZTY KTÓRE MUSZĄ BYĆ POKRYTE Z DANIN OD OBYWATELA. DLATEGO POWSTAJĄ TAKIE TWORY JAK "OPLATA ŚRODOWISKOWA" "OPLATA WIATOLOW""OPLATA PARKINGOWA" .Z CHWILE BEDZIE "OPLATA SMOGOWA" ITD
PS GŁOSOWAŁEM NA PANA I PRZY NAJBLIŻSZEJ OKAZJI ZAGŁOSUJE
odpowiedz   •   oceń :  
~KADZIDLO, 11:25 21-01-2018,   -
UZUPEŁNIAJĄC:
NIE MA 14-TEK ANI 15-TEK ALE 13-TKI????
NIE MA SYTEMU PREMIOWEGO ALE CZY TO OZNACZA ZE NIE MA PREMII ?????
odpowiedz   •   oceń :  
~KADZIDLO, 12:26 21-01-2018,   -
UZUPEŁNIAJĄC:
NIE MA 14-TEK ANI 15-TEK ALE 13-TKI????
NIE MA SYTEMU PREMIOWEGO ALE CZY TO OZNACZA ZE NIE MA PREMII ?????
odpowiedz   •   oceń :  
~KADZIDLO, 14:08 21-01-2018,   -
UZUPEŁNIAJĄC:
NIE MA 14-TEK ANI 15-TEK ALE 13-TKI????
NIE MA SYTEMU PREMIOWEGO ALE CZY TO OZNACZA ZE NIE MA PREMII ?????
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 15:43 21-01-2018,   -
@~KADZIDLO Tak, nie ma systemu premiowego w urzedzie gminy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 15:45 21-01-2018,   -
Dziękuję.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:17 21-01-2018,   -
@~Dariusz Łukaszewski Darek wyluzuj trochę... Może starosta ci nie wystartuje :)
odpowiedz   •   oceń :  
~KADZIDLO, 17:22 21-01-2018,   -
@~Dariusz Łukaszewski PODSUMOWUJĄC:
1)UBOLEWANIE NAD ZBYT WYSOKIMI PODATKAMI W SYTUACJI KIEDY CAŁY URZĄD REPREZENTOWANY PRZEZ PAN JEST UTRZYMYWANY TYLKO I WYROCZNIE Z PODATKÓW (SUBWENCJA W CAŁOŚCI POCHODZI Z PODATKÓW) DELIKATNIE MÓWIĄC JEST NIE NA MIEJSCU.
2)ZA WZIĘCIE UDZIAŁU W TEJ NIE RÓWNEJ WALCE (ANONIMOWE FORUM) OGROMNY SZACUNEK.
DZIĘKUJE ZA "ROZMOWĘ" I POZDRAWIAM
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 17:33 21-01-2018,   50%
Jeśli się znamy, proszę porzucić anonimowość. Jeśli nie, ta familiarna forma wydaje mi się nadużyciem.
odpowiedz   •   oceń :  
~KADZIDLO, 14:52 20-01-2018,   100%
ZROBILIŚMY KOMISYJNY POMIAR WAGI ODDAWANYCH KOSZY. ŻADEN NIE WAŻYŁ  100KG (OD28DO 39KG) CZYLI WYLICZENIA
PRZEDSTAWIONE W LIŚCIE SĄ ZWYKŁĄ MANIPULACJA I "MYDLENIEM OCZU" !
odpowiedz   •   oceń :  
~gość, 19:04 20-01-2018,   100%
PANIE WÓJCIE NIKT ODBYWAJĄCY STAŻ Z UP ORAZ PRAC INTERWENCYJNYCH TYLE NIE PRACUJE NA RÓŻNYCH STANOWISKACH CO R. ŻONA ,,DYREKTORA" GOKU. DLA KOGO MIEJSCE JEST TO JEST...A DLA INNYCH...NAJLEPIEJ MÓWIĆ NIE STAĆ, BRAK MIEJSC ITD...A ŻONA DYREKTORA TYLKO PRZESAKUJE Z POKOJU DO POKOJU
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 20:37 20-01-2018,   0%
@~gość Przykro mi, ale mam inne zdanie. Stażyści, pracownicy interwencyjni, publiczni, pracują tam, gdzie są potrzebni, często zmieniają swoje miejsca pracy. Kłamie Pan pisząc o braku miejsc. Gmina Kadzidło zatrudnia rocznie kilkadziesiąt osób. W tej chwili kilkanaście. Naprawdę, proszę nie spłaszczać coraz to innego wątku. Nawiasem mówiąc, sporo osób udało nam się dociągnąć do emerytury, właśnie dzięki pracom publicznym, czy interwencyjnym. Naprawdę , bardzo proszę o głębszą refleksję. Jeśli potrzebuje Pan/Pani pomocy i pracy, zapraszam na przełomie lutego i marca, może nieco wcześniej. Na pewno pomogę! Dobrej niedzieli.
odpowiedz   •   oceń :  
~myślący gość, 21:01 20-01-2018,   100%
@~Dariusz Łukaszewski Panie wójcie bardzo proszę o racjonalizowanie swoich wypowiedzi. Cieszmy się że to nie jest stan wojenny i mamy możliwość wyrażenia swojej opinii, a gmina pozostanie po Panu na szarym końcu no chyba, że chce Pan zakłamać statystyki.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 22:43 20-01-2018,   0%
@~myślący gość Pisząc o stanie wojennym myślałem o Pańskiej anonimowości i braku odwago, pomimo, stanu zamyślenia, o czym informuje Pan w swoim nicku. Gmina Kadzidło w latach 2018-2012 była liderem w pozyskiwaniu środków finansowych, także w prowadzonych inwestycjach. Nie da się nieustannie inwestować. Budżet jest wartością precyzyjnie zdefiniowaną. Pozdrawiam.
odpowiedz   •   oceń :  
~myślący gość, 13:51 21-01-2018,   100%
@~Dariusz Łukaszewski To dlaczego gmina pozostaje na szarym końcu. Wyliczanki "swoich dokonań" których Pan dokonuje to żart prawda? Za wszelką siłę chce Pan okłamać nie nas wyborców bo my widzimy tylko desperacko samego siebie. Drogi ha ha .....kanalizacja ha ha...itd ..... Daj Pan już spokój i wstydu oszczędź. ps. anonimowo pozostaje bo moja rodzina służbowo zależna jest od Pana  
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 15:41 21-01-2018,   0%
@~myślący gość Gmina Kadzidło bardzo mocno inwestowała w latach 2008-13, budżet nie jest czymś abstrakcyjnym. Otrzymaliśmy wyróżnienie Lider RPO. Dzisiaj również prowadzimy inwestycje, chociaż mniejszą skalę. Powstala biblioteka, kilka dróg asfaltowych, wyremontowaliśmy szkołę w Chudku, wkrótce powstaną nowe nitki kanalizacyjne i wodociagowe, kort, chodniki. Dlaczego pisze pan o żarcie? Czy naprawdę nic pan nie widzi? Zależność slużbowa? I to zmusza Pana do tchórzostwa i konformizmu? Wstyd.
odpowiedz   •   oceń :  
~Zdors, 21:38 20-01-2018,   100%
Myślę panie wojcie że jeżeli chodzi o oczyszczalnie to rozbudowa miała na celu jbb bo większość wsi granicznych z gminą nie ma kanalizacji, drogi to nie wiem gdzie pan je widzisz przez te kadencję nie wspomnę o oświetleniu i ścieżkach rowerowych. W sumie pod gminą można zostawić zderzak przedni że wzgledu na wysoki krawężnik to jak mówić o władzy w całej gminie jak pod biurem zaniedbanie jest u samej władzy gminnej. Inwestuje niech pan dalej w kulturę. Pozdrawiam
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 22:46 20-01-2018,   34%
@~Zdors Myli Pan podstawowe fakty. Rozbudowa oczyszczalni ścieków miała na celu skanalizowanie Kadzidła. Podłączyliśmy 2/3 Kadzidła. Rozbudowa miała również na celu zapewnienie możliwości dalszych podłączeń. Poprzednia oczyszczalnia funkcjonowała źle, była przestarzała. Podłączenie JBB nastąpiło kilka lat później. Proszę o tym pamiętać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 22:53 20-01-2018,   50%
@~Zdors Podczas tej kadencji wybudowano kilka dróg: 1. Kadzidło-Todzia, wartości blisko 2500 000 złotych. 2. Tatary-Brzozówka 3. Chudek Aleksandrow 4. Dylewo Polna 5. Dwie drogi w Czarni 6. Dwie drogi w Siarczej łące 7. Droga w Wachu 8. Dwie drogi w Piaseczni 9. Dwie ulice w Kadzidle.  D.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec Gminy Kadzidł, 22:08 20-01-2018,   100%
Boże kiedy w końcu uwolnisz Nas od rządów tego plastikowego politykiera. Jak co dobre to tylko jego zasługą, a jak coś zawali to zwala na innych.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Dariusz Łukaszewski, 22:48 20-01-2018,   17%
@~Mieszkaniec Gminy Kadzidł Po prostu, jest Pan i anonimowy, i niegrzeczny. Czy może Pan podać przykład zwalania czegokolwiek na innych?
odpowiedz   •   oceń :  
~myślący gość, 22:23 20-01-2018,   75%
Bardzo dziwne , wójta nie ma, pewnie bibliotekę remontuje. Żal..........  
odpowiedz   •   oceń :  
~GOŚĆ, 10:43 21-01-2018,   50%
JAK ZAWSZE...ABY OD SIEBIE I ARGUMENTÓW 100
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1
zdjecie 6975