eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wójt gminy Rzekuń: Nie włączajcie naszych syren! "Nie narażajmy uchodźców na stres"

REKLAMA
zdjecie 9637
REKLAMA
zdjecie 9637

Wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak zaapelował, by 10 kwietnia nie włączać syren alarmowych. - Nie narażajmy uchodźców na niepotrzebny stres i lęk w imię prześcigania się w pomysłach na upamiętnienie naszej narodowej tragedii - wskazał.

10 kwietnia o godzinie 8.41 we wszystkich samorządach mają zawyć syreny alarmowe. Według rządu ma to być upamiętnienie katastrofy smoleńskiej. Pisaliśmy o tym tutaj.

Wielu samorządówców sprzeciwia się temu.

- W polskich gminach i miastach przebywa obecnie około 2 milionów obywateli Ukrainy. W gminie Rzekuń to ponad 150 osób, przeważnie kobiet z małymi dziećmi. Dla ludzi uciekających ze strefy wojny gdzie co chwila wyją syreny alarmowe i wybuchają pociski każdy głośniejszy dźwięk wywołuje stres, czasami nawet zachowania paniczne. Najlepiej wiedzą to osoby u których mieszkają osoby pochodzące ze strefy wojny. Widzieliśmy dziesiątki takich zachowań - napisał w mediach społecznościowych wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak.

Za naszą wschodnią granicą trwa brutalna i bezpardonowa wojna dlatego nawet my Polacy mamy powody, aby po wysłuchaniu trwożącego alarmu poczuć niepotrzebny i niczym nieuzasadniony lęk.

Wójt podkreślił, że katastrofa smoleńska była "wielką narodową tragedią, którą każdy z nas pamięta".

- Powinniśmy pielęgnować pamięć o tych przykrych chwilach, powinniśmy oddawać cześć poległym i palić im znicze. Szanujmy naszą historię, pielęgnujmy tradycje, ale szanujmy też ludzi których przyjęliśmy pod nasze dachy. Nie narażajmy ich na niepotrzebny stres i lęk w imię prześcigania się w pomysłach na upamiętnienie naszej narodowej tragedii. Jest wiele innych, bardziej podniosłych pomysłów na upamiętnienie tej tragedii - napisał Podolak, apelując do rządzących aby wycofali się "z tego absurdalnego pomysłu". - Nie włączajcie naszych syren - zakończył.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×