zdjecie 9440
zdjecie 9440
zdjecie 9440
2021-06-22T20:01:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

Wójt gminy Rzekuń oczyszczony z zarzutów. "Od początku zaprzeczyłem pomówieniom"

REKLAMA
REKLAMA
6
0
20

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce umorzyła postępowanie przeciwko wójtowi gminy Rzekuń. Bartosz Podolak w połowie stycznia 2021 r. usłyszał zarzuty przyjęcia 10 tys. zł korzyści majątkowej. Sprawa dotyczyła czasów, gdy Podolak był dyrektorem Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie. Po kilku miesiącach prowadzania sprawy prokuratura postanowiła umorzyć śledztwo.

Zarzuty wobec wójta...

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wójta Gminy Rzekuń. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna, który w 2016 roku był dyrektorem Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie, przyjął 10 tys. zł korzyści majątkowej. Śledczy ustalili, że pieniądze stanowiły ,,gratyfikację” w zamian za zlecenie wykonania remontu pomieszczeń CK-BiS w Lelisie

- poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne w styczniu 2021 roku.

Jak informowało CBA, "po zakończeniu przeszukań mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Tam usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej".

O tę sprawę spytaliśmy wówczas w Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce.

- Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko przedstawicielowi władz samorządowych gminy Rzekuń, któremu zarzucono dopuszczenie się przestępstwa przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 10 tysięcy złotych. W toku podjętych czynności udało się ustalić, że podejrzany w 2016 roku pełnił funkcję dyrektora CKBiS w Lelisie i w tym czasie przeprowadzany był remont pomieszczeń pozostających w dyspozycji Centrum Kultury. Tę gratyfikację majątkową w wysokości 10 tysięcy złotych podejrzany przyjął w zamian za zlecenie przeprowadzenia remontu tych właśnie pomieszczeń. Podczas czynności procesowych z udziałem podejrzanego, przeprowadzonych dziś w Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce, podejrzany złożył wyjaśnienia na okoliczność stawianego mu zarzutu - powiedziała nam Elżbieta Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Wobec wójta zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym: poręczenie majątkowe w kwocie 20 tysięcy złotych oraz dozór policji.

... nie potwierdziły się!

Dziś już wiadomo, że prokuratura umorzyła śledztwo, a informacje zawarte w powyższym komunikacie CBA oraz prokuratury nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. Nie znaleziono dowodów na popełnienie czynu zabronionego przez samorządowca.

- Pan prokurator stwierdził, że postępowanie zostaje umorzone wobec nie popełnienia przeze mnie zarzucanego mi czynu - napisał Bartosz Podolak w mediach społecznościowych. - Cieszę się z pozytywnego rozstrzygnięcia tej sprawy. Od początku kategorycznie zaprzeczyłem tym pomówieniom oraz deklarowałem chęć jak najszybszego wyjaśnienia sprawy oraz pełną współpracę z Prokuraturą Okręgową w Ostrołęce.

Padły też słowa podziękowania:

Szczególnie chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom Gminy Rzekuń, Radnym Rady Gminy Rzekuń, Sołtysom i wszystkim pracownikom, którzy w tym trudnym momencie stanowili dla mnie duże wsparcie i pomoc. Na zakończenie dziękuję również organom ścigania za pełen profesjonalizm, który pozwolił na szybkie zakończenie sprawy.

REKLAMA
zdjecie 9440
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×