eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wójt gminy Rzekuń odpiera ataki konkurentów

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
REKLAMA

Kampania wyborcza w gminie Rzekuń wkracza w decydującą fazę, a to oznacza, że trwać będzie zacięta walka między kandydatami. Obecny wójt Stanisław Godzina odpiera ataki konkurentów... na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Jednym z głównym argumentów w kampanii wyborczej w gminie Rzekuń jest zmiana granic gminy. Konkurenci Stanisława Godziny obwiniają go o to, że pozwolił, by część gminy przyłączona została do miasta Ostrołęki, po czym powstało osiedle Leśniewo.

- W stwierdzeniu tym w sposób oczywisty sugeruje się jakobym miał wpływ na zmianę granic albo nawet ją akceptował, co jest oczywistą nieprawdą. Nie dodano natomiast, że stan prawny ten w przeszłości, by mogła być dokonana zmiana granic wymagał zgody obu Rad Gmin. Niestety w 2002 r. uległ zmianie. Od tego czasu zmiany granic administracyjnych dokonywane są arbitralnie przez Radę Ministrów w formie Rozporządzenia. Jest to więc insynuacja o charakterze pomówienia. Nie dodano też, że przyjęta Uchwała w sprawie przeprowadzenia referendum zgłoszona przez radnego Bartosza Podolaka została uchylona przez Wojewodę Mazowieckiego jako niezgodna z prawem, a radny zapewniał na FB i w mediach, że wszystko jest pod kontrolą - odpowiada wójt Stanisław Godzina.

Odpowiedź wójta pt. "Manipulacja raportem obliczem kampanii wyborczej" zamieszczona została na oficjalnej stronie internetowej gminy Rzekuń.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×