eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wójt Kadzidła rozliczona za 2025 rok. Radni nie mieli wątpliwości [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4023
fot. Urząd Gminy w Kadzidlefot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
zdjecie 4023
Posłuchaj

Kadzidło. Radni jednomyślnie ocenili pracę wójt Anny Śniadach. Absolutorium i wotum zaufania bez głosu sprzeciwu.

Wtorkowa sesja Rady Gminy Kadzidło była jednym z najważniejszych posiedzeń samorządu w całym roku. To właśnie podczas niej radni dokonali podsumowania działalności wójt Anny Śniadach za miniony rok, analizując wykonanie budżetu, stan finansów gminy oraz realizację najważniejszych zadań i inwestycji.

Podczas obrad, które odbyły się 23 czerwca, radni rozpatrzyli raport o stanie gminy, sprawozdanie finansowe oraz raport z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Dokumenty te były wcześniej szczegółowo analizowane przez stałe komisje Rady Gminy Kadzidło, a także przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

Po przeprowadzeniu oceny zarówno komisje rady, jak i RIO wydały pozytywne opinie, rekomendując przyjęcie przedstawionych dokumentów oraz udzielenie wójt Annie Śniadach absolutorium i wotum zaufania.

Przed głosowaniem wójt przedstawiła radnym podsumowanie działań zrealizowanych w ubiegłym roku. Omówiła najważniejsze inwestycje i przedsięwzięcia wykonane na terenie gminy, przedstawiła aktualną sytuację finansową samorządu, a także nakreśliła plany rozwojowe na kolejne lata.

Najważniejszym momentem sesji było głosowanie nad absolutorium oraz wotum zaufania. W tej kwestii radni byli całkowicie zgodni. Wszystkie głosowania zakończyły się jednomyślnym poparciem dla przedstawionych dokumentów i działań realizowanych przez wójt.

Jednomyślna decyzja rady oznacza, że samorządowcy pozytywnie ocenili zarówno sposób zarządzania gminą, jak i wykonanie budżetu za ubiegły rok.

Po zakończeniu głosowań Anna Śniadach podziękowała radnym za okazane zaufanie i wsparcie. Podkreśliła również znaczenie dobrej współpracy pomiędzy organem wykonawczym i radą gminy, deklarując dalszą intensywną pracę na rzecz rozwoju Kadzidła oraz realizacji kolejnych inwestycji służących mieszkańcom.

Udzielenie absolutorium i wotum zaufania to jedno z najważniejszych samorządowych rozstrzygnięć w ciągu roku. Jest ono formalnym potwierdzeniem prawidłowej realizacji budżetu oraz pozytywnej oceny działalności władz gminy przez radnych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
~Grucha, 13:09 23-06-2026,   50%
Kiedy te wybory? 🤣
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Ciotka Teodozja, 13:12 23-06-2026,   67%

Kadzidło moja miłość! Anna Śniadach - mój wzór działacza samorządowego! Mimo, zdawałoby się - nieznośnego upału, w Kadzidle i pozostałych miejscowościach gminy, od ponad 2 lat, oddycha się pełną piersią, rześkim, czystym powietrzem!  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~ANIU RATUJ, 18:41 23-06-2026,   -
@~Ciotka Teodozja ANIU RATUJ-- MADRZY LUDZIE NA ODPOWIEDNIM MIEJSCU --POZRAWIAM
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Ciekawa, 18:38 23-06-2026,   -
Czy można napisać coś więcej o tych planach rozwojowych?
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~now, 18:40 23-06-2026,   -
bez  OBIETNIC ----mozna  mozna--a co robia uuski i ostroleka co
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  1  2  3  4  5
×