eOstroleka.pl
Polska,

Wójt Roku 2012 wybrany. Zobacz wyniki

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. minrol.gov.plfot. minrol.gov.pl
REKLAMA

Dziesięciu najlepszych polskich wójtów gościło w sobotę w Warszawie. Już po raz dwunasty pod honorowym patronatem Prezydenta RP oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się konkurs „Wójt Roku”.

W uroczystości ogłoszenia wyników tegorocznej edycji uczestniczył minister Stanisław Kalemba. Zwracając się do laureatów minister podkreślił, że owe dziesięć osób, dziesięciu wójtów, których kapituła konkursu zakwalifikowała do finału doceniając ich trud i wysiłek codziennej pracy, to świetni gospodarze, którzy wiedzą jak odpowiadać na potrzeby swoich mieszkańców.

– Wszystkim serdecznie gratuluję. Po osiągnięciach tej dziesiątki widać, że polska wieś potrafi świetnie wykorzystywać unijne fundusze. Nowa perspektywa finansowa, dzięki wypracowanemu porozumieniu w kwestii budżetu, pozwoli na kolejne inwestycje – powiedział Stanisław Kalemba.

W sposób szczególny Stanisław Kalemba uhonorował głównego laureata wręczając mu nagrodę w postaci obrazu z dedykacją. Zdobywcą tytułu „Wójt Roku 2012” został wójt gminy Ożarowice (woj. śląskie) Grzegorz Czapla.

W imieniu Bronisława Komorowskiego wszystkim finalistom pogratulował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz. Minister odczytał list prezydenta skierowany do zebranych na sobotniej uroczystości, a następnie przekazał go organizatorom. W swoim liście Bronisław Komorowski podkreślił rolę konkursu w prezentowaniu osiągnięć samorządowej Polski, wyzwań podejmowanych przez gminy, a także ogromne znaczenie dla wsparcia funkcjonowania i rozwoju samorządu lokalnego. Zwycięzca konkursu od Prezydenta RP otrzymał rycinę z wizerunkiem pałacu prezydenckiego oraz podpisem Bronisława Komorowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli również: wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, przedstawiciele instytucji nadzorowanych przez ministra rolnictwa i instytucji z resortem współpracujących oraz kierownictwo TVP.

Już po raz dwunasty Program 1 Telewizji Polskiej S.A. zorganizował konkurs, w którym wybierany jest wójt z największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej.

W konkursie na „Wójta Roku 2012” w pierwszym etapie mieszkańcy gmin, organizacje i instytucje zgłaszali kandydatów do tytułu najlepszego polskiego wójta. Następnie z grona wszystkich zgłoszonych osób kapituła konkursu wybrała 10 finalistów. Ich sylwetki były prezentowane na antenie TVP1. Laureatem konkursu został ten z finalistów, na którego widzowie oddali najwięcej głosów.

Nagrodą dla zwycięzcy jest pamiątkowa statuetka podkowy z różą, wykuta przez artystę-kowala z Wojciechowa na Lubelszczyźnie Romana Czernieca.

W finałowej dziesiątce konkursu znaleźli się:
1. Jacek Anasiewicz, wójt gminy Głusk, woj. lubelskie;
2. Dariusz Bielecki, wójt gminy Pomiechówek, woj. mazowieckie;
3. Grzegorz Czapla, wójt gminy Ożarowice, woj. śląskie;
4. Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny, woj. świętokrzyskie;
5. Iwona Agnieszka Łebek, wójt gminy Długołęka, woj. dolnośląskie;
6. Przemysław Majchrzak, wójt gminy Wągrowiec, woj. wielkopolskie;
7. Jarosław Pietrzak, wójt gminy Dobrzyca, woj. wielkopolskie;
8. Antoni Polkowski, wójt gminy Ełk, woj. warmińsko-mazurskie;
9. Zbigniew Wojas, wójt gminy Gdów, woj. małopolskie;
10. Marian Zalewski, wójt gminy Szczurowa, woj. małopolskie.

Z uwagi na odbywający się w minionym tygodniu szczyt UE w Brukseli, sobotnia uroczystość była również doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami gmin na temat decyzji podjętych na posiedzeniu Rady Europejskiej. Wójtowie mieli okazję porozmawiać z ministrem na temat decyzji dotyczących budżetu w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 i jej konsekwencjach dla przyszłości europejskiego rolnictwa.

Źródło: minrol.gov.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×