zdjecie 2026
zdjecie 2026
2021-03-29T20:18:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

WOŚP: Wyjątkowa gitara trafiła do Ostrołęki. Wylicytował ją lokalny przedsiębiorca

REKLAMA
REKLAMA

Właściciel firmy Stan-Oil Stanisław Kempisty wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, licytując wyjątkową gitarę, podpisaną przez Jurka Owsiaka.

Firma Stan-Oil Kempisty znana jest z tego, że wspiera wiele inicjatyw społecznych w naszym regionie. Zarówno kulturalne i sportowe. Piknik, festyny i wydarzenia kulturalne mogą liczyć na poparcie tego regionalnego przedsiębiorcy. Firma swoim patronatem objęła kilka sportowych klubów z miasta Ostrołęki. Wspiera sportowców i udziela pomocy młodym, zdolnym, których nie stać na realizację ambitnych celów. Stan-Oil wierzy w ich możliwości i to, że poprzez ciężką pracę osiągną sukces.

Angażujemy się także w akcje charytatywne, gdyż wspieranie pokrzywdzonych przez los, jest naszym wspólnym obowiązkiem. Koszty leczenia niejednokrotnie przekraczają możliwości finansowe rodziny, dlatego nie ma innego sposobu, jak zorganizowanie wspólnej akcji. Przy tym dochodzi do zacieśnienia więzi wśród lokalnej społeczności.

Nie mogło być inaczej, że jej właściciel Stanisław Kempisty nie wesprze WOŚP. Dokładając cegiełkę do ogólnopolskiej akcji udało mu się wygrać aukcję z unikatowym eksponatem. W tym roku na licytację kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został wystawiony wyjątkowy przedmiot. Jest to gitara akustyczno-elektryczna Takamine, zrobiona na specjalne zamówienie. Powstał tylko ten jeden egzemplarz. Jest to ewenement w całej historii tworzenia instrumentów przez firmę Takamine. Gitara posiada płytę wierzchnią wykonaną z litego świerku oraz płytę dolną z litego klonu. Dodatkowo możemy znaleźć na niej charakterystyczne serduszko WOŚP, umieszczone na podstrunnicy. Gitara została również podpisana przez Jurka Owsiaka, co dodatkowo wpływa na jej wartość kolekcjonerską.

Gitara Takamine “WOŚP XXIX” nie jest wyłącznie unikatowym instrumentem o pięknym wyglądzie. To też niezawodna gitara akustyczna najwyższej klasy, do wykorzystania w studiu i na scenie.

W gitarze użyto preampu CoolTube™, czyli jedynego w swoim rodzaju lampowego przedwzmacniacza dającego doskonałe odwzorowanie akustycznej charakterystyki brzmienia instrumentu oraz duże możliwości kreowania dźwięku. Specyfikacja techniczna instrumentu:

  • Top: Lity świerk
  • Tył: Lity klon
  • Boki: Klon
  • Gryf: Klon
  • Podstrunnica: Heban
  • Elektronika: CTP-3 CoolTube™

Do gitary dołączony jest elegancki case.

Aby zrekompensować środowisku drewno użyte do produkcji instrumentów, Takamine Polska sadzi jedno drzewo za każdą sprzedaną w Polsce gitarę marki Takamine. Model “WOŚP XXIX” również będzie mieć swoje drzewo. Certyfikat zostanie dołączony do instrumentu.

Czekamy na pierwsze koncerty!

REKLAMA
zdjecie 2026
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×