zdjecie 5233
zdjecie 5233
zdjecie 5233
2017-07-29T20:22:40+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Wpadli chwilę po włamaniu

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
0

Dwóch 19-latków, 30 i 34-latka zatrzymali funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej i stołecznej Policji. Mężczyźni wspólnie i porozumieniu dokonali włamania do budynku mieszkalnego na terenie gminy Radzymin, gdzie ich łupem padła biżuteria i monety. Cała czwórka wpadła chwilę po dokonanym przestępstwie. Adrian B., Przemysław O., Sebastian M. i Piotr M. już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Postanowieniem sądu rejonowego w Wołominie cała czwórka trafiła na najbliżej 3-miesiące do Aresztu Śledczego.

Kryminalni wołomińskiej i stołecznej Policji w ramach prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczenie przestępczości przeciwko mieniu ustalili grupę, która miała dokonywać włamań do budynków i kradzieży na terenie powiatu wołomińskiego i garnizonu stołecznego. Policjanci uzyskali dodatkowo informację, że mężczyźni planują dokonanie włamania do budynku znajdującego się na terenie gminy Radzymin. Funkcjonariusze udali się w rejon, gdzie miało dojść do przestępstwa i podjęli obserwację terenu.

Ta już niemal po kilku godzinach potwierdziła ich ustalenia. Policjanci dostrzegli parkujący przy jednej z ulic samochód wewnątrz którego znajdowało się czterech mężczyzn, z czego trzech odpowiadających rysopisowi osób, co do których funkcjonariusze posiadali informację, że to oni mieli planować włamanie.

Z osobowego renault wysiadło trzech mężczyzn, którzy udali się pod jedna z posesji. Po chwili jeden z nich wrócił do samochodu, dwóch pozostałych udało się dalej. Kilka minut później funkcjonariusze usłyszeli odgłos tłuczonego szkła i alarm antywłamaniowy. Natychmiast policjanci udali się w ten rejon. Tam zauważyli jak przez ogrodzenie posesji, na której załączony był alarm przeskakuje dwóch zamaskowanych osobników i ucieka w pobliski las. Funkcjonariusze po krótkim pościgu ujęli dwóch 19-latków. Ci uciekając, wyrzucali po drodze zrabowane łupy w tym biżuterię i monety.

W tym samym czasie kiedy policjanci zatrzymywali 19-latków druga ekipa policjantów zatrzymała 30 i 34-latka, którzy czekali na swoich kolegów w samochodzie. Cała czwórka trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w wołomińskiej Komendzie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie Adrianowi B., Przemysławowi O., Sebastianowi M. i Piotrowi M. zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci i prokurator rejonowy w Wołominie złożyli w sądzie w Wołominie wniosek o zastosowanie wobec całej czwórki najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że mężczyźni najbliższe 3-miesiace spędzą w Areszcie śledczym. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy to nie jedyne przestępstwo jakiego dopuściły się zatrzymane osoby

Źródło: policja.pl
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×