zdjecie 145
zdjecie 145
2019-08-26T12:16:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wybory parlamentarne 2019. Jakub Frydryk: "Nie wystartuję z list PSL"

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
11
3
36

W ostatnich dniach wciąż poznajemy kandydatów z Ostrołęki i okolic, którzy 13 października staną do walki o miejsce w Sejmie lub w Senacie. Nie będzie wśród nich Jakuba Frydryka, który w maju startował do Parlamentu Europejskiego z list Kukiz'15. "Z list PSL nie wystartuję" - mówi w rozmowie z naszym portalem.

Jakub Frydryk to wiceprzewodniczący rady miasta - radny z klubu Bezpartyjne Miasto, który w maju br. startował do Parlamentu Europejskiego z list ruchu Kukiz'15 i uzyskał wynik ponad 2 tysiące głosów, co dało mu trzeci wynik na liście i pozwoliło ruchowi osiągnąć najlepszy wynik procentowo w miastach na prawach powiatu w Polsce. Zapytaliśmy go, co sądzi o tym, że członkowie Kukiz'15 (a w zasadzie nieliczni parlamentarzyści, którzy w ruchu pozostali) w nadchodzących wyborach startują z list PSL.

- Decyzja Pawła Kukiza była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. Niestety, nie wypełniono woli działaczy regionalnych, którzy stanowczo sprzeciwiali się sojuszowi z Polskim Stronnictwem Ludowym - mówi Jakub Frydryk w rozmowie z naszym portalem. - Wiem, że wielu działaczy, także z Ostrołęki, odeszło ze stowarzyszenia Kukiz'15. Nie dziwię im się, skoro nie posłuchano ich w tak ważnej sprawie. Również uważam, że to droga donikąd.

Wiceprzewodniczący rady miasta zapytany, czy nie żałuje współpracy z Kukiz'15 przy okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego, odpowiada:

- Nie żałuję. Była to okazja do zapoznania się ze środowiskiem, wyrażającym proobywatelskie postulaty, z aktywnymi działaczami społecznymi, samorządowcami, parlamentarzystami. To cenne doświadczenie. Kukiz'15 to nie tylko lider i niektórzy posłowie, ale też wiele osób, którzy robili dobrą robotę w swoich regionach. Podam tu choćby przykład pana Wojciecha Bakuna, którego docenili wyborcy w Przemyślu i wybrali go prezydentem miasta z ponad 70-procentowym poparciem. Takich osób jest więcej i jestem pewny, że dalej będą działać, bo dla nich nie liczą się przywileje i miejsca na listach, a po prostu dobro społeczeństwa.

Zapytaliśmy również, czy Jakub Frydryk miał propozycję startu do Sejmu w nadchodzacych wyborach.

- Miałem propozycje startu z trzech komitetów, ale podziękowałem. Byłbym gotów pomóc Kukiz'15, tak jak w wyborach do europarlamentu, gdyby był to start samodzielny lub z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Z list PSL nie wystartuję - kończy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×