zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
2019-05-02T09:49:21+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wybrano nową Radę Osiedla Stare Miasto [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
1

We wtorek, 30 kwietnia w Urzędzie Miasta odbyły się wybory do Rady Osiedla Stare Miasto.

W spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym Rady Osiedla Stare Miasto uczestniczyli: prezydent Łukasz Kulik, przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki i wiceprzewodniczący Jakub Frydryk. Spotkanie rozpoczęto od zgłoszeń kandydatów do kolejnej kadencji samorządu osiedlowego, a następnie Anna Mynyk – ustępująca przewodnicząca rady odczytała sprawozdanie z  rocznej działalności rady i podsumowała kończącą się kadencję.

Zanim rozpoczęto procedurę wyborów mieszkańcy osiedla mieli okazję do zadania pytań i dyskusji z prezydentem na tematy związane z problemami Starego Miasta. Jedną z największych bolączek są utrudnienia komunikacyjnej trwające od momentu zamknięcia dla ruchu tzw „starego mostu”. Bardzo często osiedle znajdujące się przy drogach wyjazdowych z miasta jest całkowicie sparaliżowane, zakorkowane są nawet niewielkie osiedlowe uliczki, „deptak” i okolice placu Bema. Na pytania jednego z mieszkańców o termin zakończenia prac związanych z remontem mostu, prezydent Kulik podał datę – koniec roku – zaznaczył jednak, że jest to jedynie termin przewidywany.

Jak informował podczas spotkania prezydent, w najbliższych dniach mieszkańcy osiedla a także całego miasta spodziewać się mogą jeszcze większych utrudnień w rejonie remontowanego mostu. Na początku przyszłego tygodnia planowane są prace polegające na wykonaniu nasypów. Konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. Szczegóły planowanej zmiany organizacji ruchu nie są jeszcze znane, wiadomo już jednak, że kierowców czekają poważne utrudnienia.

Po części sprawozdawczej przystąpiono do wyborów radnych. Nowy skład Rady Osiedla Stare Miasto przedstawia się następująco:

Balcerzak Jerzy, Grądzka Teresa, Kulesza Karol, Mierzejewska Danuta, Mierzejewski Mieczysław, Mynyk Anna Jadwiga, Nadolna Agnieszka Ewa, Olszewska Sabina Marta, Pierzchała-Jakielska Justyna Julia, Prusiński Edward, Rataj Agnieszka, Rogalski Marcin, Rykowski Andrzej Waldemar, Wyrębek Barbara, Załuska Tadeusz.

Przewodniczącą rady osiedla została Anna Mynyk. Andrzej Rykowski został przewodniczącym zarządu osiedla.

W spotkaniu wzięło udział około 40 mieszkańców.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×