2018-08-31T15:33:43+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wycieczka do Łomży i Drozdowa na zakończenie wakacji z OSM [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
0

Wszystko co dobre szybko się kończy! Więc na osłodę końca wakacji Dział Społeczny, Oświatowy i Kulturalny mieszczący się w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Ostrołęce zorganizował wycieczkę dla dzieci z zasobów mieszkaniowych. Wycieczka odbyła się 30 sierpnia. Dzieci w wieku od 8 do 12 lat wraz z opiekunami odwiedzili Papugarnię w Łomży jak również Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Już od samego progu przekroczenia Papugarni, dzieci były przywitane okrzykami papug. Zdziwienie i uśmiech nie schodziły z ich twarzy i każda chwila spędzona wśród ptaków była niezapomniana. Dzieci mogły dotknąć najwspanialszych papug różnych gatunków, bez krat i klatek. Papugi to przyjaciele dzieci, więc nie odstępowały ich na krok. Na każdym z najmłodszych uczestników można było zauważyć siedzące papugi, które zajadały się karmą trzymaną przez dzieci.  Wizyta w Łomżyńskiej Papugarni szybko minęła i czas było wychodzić, ale pobyt tam utkwił dzieciom w pamięci i długo wspominali i rozmawiali o nich. Zakupione pamiątki na pewno będą długo przypominać o tej wizycie.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przyrody w Drozdowie. Uczestnicy zaczęli  zwiedzanie Muzeum od przyległego do niego parku.  Nie zaskakuje on może swoją wielkością, ale z powodzeniem dzieci mogły odpocząć i delektować się jego pięknem. Idąc wyznaczonymi alejkami obok pięknych krzewów oraz drzew uczestnicy nabrali sił po podróży oraz pozytywnie nastawili się na wejście do gmachu muzeum. Pierwszymi pomieszczeniami, do których udały się dzieci, była wystawa obrazująca dawny wygląd tego dworku oraz pamiątki po jego właścicielach, rodzinie Lutosławskich oraz po Romanie Dmowskim, który spędził w Drozdowie ostatnie miesiące swego życia. Kolejne sale w muzeum, które odwiedziły dzieci były poświęcone  przyrodzie i ptakom, a konkretniej szacie roślinnej Kotliny Biebrzańskiej, batalionom oraz innym ptakom charakterystycznym dla tego regionu Polski. Przewodnik opowiadał o zwierzętach, jakie można zaobserwować, m. in. bobry, wilki, rysie, sarny oraz szereg innych zwierząt występujących w Kotlinie Biebrzańskiej. Dużą  uwagę dzieci przyciągnęła również wystawa akwarystyczna podwodny świat 5 kontynentów. Ostatnią stałą pozycję wystawową stanowiła klatka schodowa wraz z  trofeami myśliwskimi.

Po dość intensywnym czasie zwiedzania Muzeum czas było wracać do domu gdzie czekali rodzice. Podczas wycieczki dzieci nawiązały ze sobą nowe znajomości jak również przyjaźnie.  W drodze powrotnej nie milkły gwarne rozmowy o Papugarni czy Muzeum. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali słodką niespodziankę od organizatorów.
Na zakończenie wycieczki wszyscy gromkimi oklaskami pożegnali się i z uśmiechem na twarzy rozeszli się do swoich rodziców.

Organizatorzy wycieczki wraz z dziećmi  zakończyli wakacje z przytupem. Nowy rok szkolny na pewno przyniesie nowe doświadczenia, ale pamięć o wycieczce organizowanej przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową długo pozostanie w pamięci dzieci. Organizatorzy dziękują za udział w wycieczce i zapraszają na następne imprezy organizowane przez Dział Społeczny, Oświatowy i Kulturalny w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×