2022-01-24T17:27:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Wydawali "wyroki" na osoby publiczne. Robert P. i Marzanna G. z zarzutami

REKLAMA
zdjecie 5946
zdjecie 5946
REKLAMA
zdjecie 5946
2
0
5

Prokuratura zajęła się podejrzanymi o groźby karalne na tle szczepień przeciw COVID-19 oraz obostrzeń związanych z koronawirusem. Osoby pełniące funkcje publiczne mogły w mediach społecznościowych zobaczyć "wyroki", w których grożono im konfiskatą mienia, zakazem pełnienia funkcji, a nawet pozbawieniem życia. Zarzuty usłyszały dwie osoby.

Prokuratura Okręgowa w Łomży nadzoruje postępowanie w toku którego Robertowi P. zostały przedstawiane zarzuty gróźb karanych na szkodę sześciu ustalonych osób pokrzywdzonych. Wśród poszkodowanych najprawdopodobniej jest prezydent Białegostoku.

- Przestępstwa te polegają na udostępnianiu na publicznych kontach portalu internetowego Facebook.com „wyroków” dotyczących osób pełniących funkcje publiczne, grożąc im konfiskatą mienia, zakazem pełnienia tych funkcji, zakazem pracy w urzędach państwowych i dożywotnim pozbawieniem praw publicznych, a niektóre z tych „wyroków”  dotyczyły również pozbawienia życia poprzez wykonanie kary śmierci,  przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonych uzasadnioną obawę, iż zostaną spełnione - poinformowała prokuratura.

Jeden z tych z czynów zabronionych oprócz gróźb karalnych dotyczy również publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni poprzez udanie się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, by tam wykonać taki „wyrok”.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wobec Roberta P. zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozoru Policji z obowiązkiem stawiennictwa cztery razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, zakaz intencjonalnego zbliżania się do pokrzywdzonych oraz miejsc ich zamieszkania na odległość mniejszą niż 100 metrów.

W toku tego samego postępowania zarzut udostępnienia na publicznych kontach portalu internetowego Facebook.com „wyroku” dotyczącego osoby pełniącej funkcję publiczną, grożąc jej konfiskatą mienia, zakazem pełnienia tych funkcji, zakazem pracy w urzędach państwowych,  dożywotnim pozbawieniem praw publicznych, pozbawieniem życia poprzez wykonanie kary śmierci,  przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonego uzasadnioną obawę, iż zostaną spełnione przy czym doszło również do publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni poprzez udanie się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, by tam wykonać taki „wyrok”, tj. o czyn z art. 255 § 2 k.k. w zb. z art. 190 § 1 k.k. usłyszała Marzanna G.

- Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Wobec niej zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozoru Policji z obowiązkiem stawiennictwa 2 razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zakaz intencjonalnego zbliżania się do pokrzywdzonych oraz miejsc ich zamieszkania na odległość mniejszą niż 100 metrów - wskazała prokuratura.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
 4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11  12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
 18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23  24
 25  26 dk27 dk28 dk29  30 dk31
×