eOstroleka.pl
Polska,

Wydrapał na samochodzie Allah Akbar - został zatrzymany

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
REKLAMA

Warszawa: Policjanci z Ochoty zatrzymali 30-latka podejrzanego o zniszczenie volkswagena zaparkowanego przy ulicy Al. Jerozolimskie w Warszawie. Młody mężczyzna zniszczył zaparkowany tam samochód wydrapując na nim napis: "Allah Akbar".

Funkcjonariusze ustalili dane mężczyzny dzięki nagraniom z monitoringu i informacjom przekazanym po publikacji jego zdjęcia na stronach internetowych Policji oraz w środkach masowego przekazu. Już ze wstępnych ustaleń wynika, że nie był to atak ksenofobiczny, a mężczyzna działał irracjonalnie, nie wiedząc nawet do kogo należy samochód. Policjanci dziękują za wszystkie otrzymane informacje w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 11 września w rejonie ul. Al. Jerozolimskie. Młody mężczyzna zniszczył zaparkowany tam samochód wydrapując na nim napis: "Allah Akbar". Właścicielka pojazdu oszacowała straty na kilka tysięcy złotych. Miejskie kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek sprawcy tego przestępstwa.

Wyjaśnieniem sprawy i zatrzymaniem mężczyzny zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Funkcjonariusze, równolegle z prowadzonymi czynnościami procesowymi, podjęli decyzję o publikacji wizerunku osoby widocznej na nagraniu monitoringu. Na reakcję osób odwiedzających strony internetowe Policji nie trzeba było długo czekać. Przekazane kryminalnym informacje pozwoliły im ustalić dane personalne mężczyzny. 30-latek został zatrzymany wczoraj, 05.10.br., po godzinie 20.00, na terenie Warszawy.

Policjanci przedstawili Tomaszowi S. zarzut za uszkodzenie mienia. Już ze wstępnych ustaleń wynika, że nie był to atak o podłożu ksenofobicznym,a mężczyzna, który był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu, działał irracjonalnie nie wiedząc nawet do kogo należy auto, które zniszczył. Zatrzymanemu może grozić kara do 5 lat więzienia.

Policjanci dziękują mieszkańcom Warszawy za duży odzew na apel i współpracę.

Źródło: policja.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×