eOstroleka.pl
Polska,

Wydrapał na samochodzie Allah Akbar - został zatrzymany

REKLAMA
zdjecie 2037
REKLAMA
zdjecie 2037
Posłuchaj
Warszawa: Policjanci z Ochoty zatrzymali 30-latka podejrzanego o zniszczenie volkswagena zaparkowanego przy ulicy Al. Jerozolimskie w Warszawie. Młody mężczyzna zniszczył zaparkowany tam samochód wydrapując na nim napis: "Allah Akbar".

Funkcjonariusze ustalili dane mężczyzny dzięki nagraniom z monitoringu i informacjom przekazanym po publikacji jego zdjęcia na stronach internetowych Policji oraz w środkach masowego przekazu. Już ze wstępnych ustaleń wynika, że nie był to atak ksenofobiczny, a mężczyzna działał irracjonalnie, nie wiedząc nawet do kogo należy samochód. Policjanci dziękują za wszystkie otrzymane informacje w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 11 września w rejonie ul. Al. Jerozolimskie. Młody mężczyzna zniszczył zaparkowany tam samochód wydrapując na nim napis: "Allah Akbar". Właścicielka pojazdu oszacowała straty na kilka tysięcy złotych. Miejskie kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek sprawcy tego przestępstwa.

Wyjaśnieniem sprawy i zatrzymaniem mężczyzny zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Funkcjonariusze, równolegle z prowadzonymi czynnościami procesowymi, podjęli decyzję o publikacji wizerunku osoby widocznej na nagraniu monitoringu. Na reakcję osób odwiedzających strony internetowe Policji nie trzeba było długo czekać. Przekazane kryminalnym informacje pozwoliły im ustalić dane personalne mężczyzny. 30-latek został zatrzymany wczoraj, 05.10.br., po godzinie 20.00, na terenie Warszawy.

Policjanci przedstawili Tomaszowi S. zarzut za uszkodzenie mienia. Już ze wstępnych ustaleń wynika, że nie był to atak o podłożu ksenofobicznym,a mężczyzna, który był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu, działał irracjonalnie nie wiedząc nawet do kogo należy auto, które zniszczył. Zatrzymanemu może grozić kara do 5 lat więzienia.

Policjanci dziękują mieszkańcom Warszawy za duży odzew na apel i współpracę.
Źródło: policja.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9  10 dk11
 12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  31  1
×