zdjecie 5009
zdjecie 5009
2020-03-15T12:00:01+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wyjątkowe marzenie Kingi, Karoliny i Michała z SP 1 w Ostrołęce. Trwa zrzutka!

REKLAMA
REKLAMA
2
0
6

Troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce, przy wsparciu swoich nauczycielek, zbiera pieniądze na podróż życia do najprawdziwszej Krainy Muminków w Finlandii. Część środków pochodzi ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych pierników, na kolejną część - zorganizowano internetową zrzutkę. Warto wspomóc!

Dokładnie przeczytajcie opis zrzutki:

Jest nas troje: Kinga, Karolina i Michał. Chodzimy do IV klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce. To co nas wyróżnia to to, że mamy zespół Downa, ale to nikomu nie przeszkadza, bo i tak czujemy się wyjątkowo. Mamy dwie fantastyczne i przebojowe Panie: Ewelinę i Natalię. Uwielbiamy swoją szkołę i zajęcia, które tam mamy. Ale wszyscy bardzo lubimy podróżować. Jest wiele krajów, które znamy tylko z nazwy, niektóre kraje pokazywały nam Panie na globusie i mapach. Wszystkie z nich chcielibyśmy zobaczyć!

Któregoś dnia, gdy – jak co roku – piekliśmy wspólnie pierniki na Boże Narodzenie, nasze Panie opowiedziały nam o zimie w krainie Muminków… Zamarliśmy z zachwytu! Wiedzieliśmy już, gdzie chcemy pojechać najpierw: właśnie tam! Dowiedzieliśmy się, że w kraju, który nazywa się Finlandia jest prawdziwa kraina Muminków. Długo oglądaliśmy ją na mapie w Internecie. Zapytaliśmy Panie, czy moglibyśmy tam pojechać? Odpowiedziały, że tak! Musimy mieć jednak na to pieniądze. Powiedziały nam, że będziemy lecieć samolotem. Sprawdziliśmy loty i ceny biletów. Następnie stwierdziliśmy, że musimy gdzieś przenocować i coś zjeść, a jeść lubimy wszyscy! Z pomocą rodziców wyszukaliśmy hotel (ze śniadaniem, bo zwiedzanie z pustym brzuchem jest słabe) i cenę dodaliśmy do naszego kosztorysu. Postanowiliśmy zakasać rękawy i sami zarobić na ten wyjazd! Upiekliśmy więcej pierników i sprzedawaliśmy je, aż do ostatniej okruszyny. Potem z Paniami przeliczyliśmy zarobione pieniądze. Byliśmy z siebie strasznie dumni, chociaż okazało się, że jeszcze duuuuuużo nam brakuje.

Pomyśleliśmy sobie, że w naszym mieście mieszka baaaaardzo dużo ludzi. I może ktoś chciałby pomóc nam zrealizować nasze wspólne marzenie. A wierzymy, że marzenia się spełniają! Pomyśleliśmy jeszcze, że jest więcej miejsc niż Ostrołęka, w których mieszka ktoś, kto mimo, że nas nie zna, mógłby nas polubić. A może sam marzył jako dziecko o spotkaniu z Muminkami, a nigdy tam nie był i może dlatego właśnie zechce nam pomóc… Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli i otwartych serc o wsparcie. Nawet najdrobniejsza kwota może nam pomóc w spotkaniu się z niesamowitą rodziną Muminków.

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc realizację marzenia Kingi, Karoliny i Michała to oczywiście może zrobić to w serwisie zrzutka.pl - TUTAJ. Oczywiście wycieczka realizowana by była w terminie, w którym na całym świecie byłaby już bezpieczna sytuacja i nie byłoby zagrożenia epidemiologicznego. Warto wspomóc!

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6  7 dk8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×