eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wyjechali, a teraz wracają do Ostrołęki? Prezydent Łukasz Kulik: "Tak naprawdę to się już dzieje"

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik udzielił wywiadu miesięcznikowi Związku Miast Polskich "Samorząd Miejski". Na okładce miesięcznika pojawił się ostrołęcki ratusz. Włodarz miasta mówił m.in. o tym, że obserwuje powroty do Ostrołęki.

W Ostrołęce można się zakochać

Łukasz Kulik starał się przedstawić Ostrołękę w jak najlepszym świetle, zachęcając czytelników miesięcznika do tego, by odwiedzić nasze miasto.

- Ostrołęka jest miejscem, w którym można się zakochać i – przede wszystkim – znaleźć dobre miejsce do życia. Przez wiele lat nie eksponowaliśmy naszych walorów turystycznych, bo niewiele ich mieliśmy, raczej promowaliśmy nasz region i jego piękno. To się zmienia. Wiele osób w ramach turystyki weekendowej odkrywa Ostrołękę i jej okolice lub zatrzymuje się tu w drodze na Mazury czy Podlasie. Dzięki temu poznają te dziewicze tereny, gdzie można spędzić czas na łonie natury, poznać regionalną kuchnię i zabytki kultury kurpiowskiej - powiedział Łukasz Kulik w rozmowie z Hanną Hendrysiak.

Powroty do miasta? "To się dzieje"

Pytany o działania, by ściągać młodych ludzi, którzy wyjechali na studia do większych miast, Kulik odpowiedział: "Tak naprawdę to się już dzieje".

- Od półtora roku, w zasadzie odkąd wybuchła pandemia koronawirusa, obserwujemy powroty do Ostrołęki. Praca zdalna spowodowała, że ludzie mogli całkowicie przeorganizować sobie życie. Nie ma co ukrywać, że 5-minutowy dojazd np. do przedszkola w Ostrołęce ma się nijak do godzinnej jazdy i stania w korkach w Warszawie. Widzimy w tej chwili, że ludzie, którzy ten rok-dwa temu wrócili, są zadowoleni, podoba im się życie w naszym mieście. Składają się na to na pewno niższe opłaty, niższe koszty życia, spokój, możliwość prowadzenia bardziej rodzinnego stylu życia - podkreślił Kulik.

Cała rozmowa dostępna w "Samorządzie Miejskim" - do ściągnięcia poniżej.

Źródło: Samorząd Miejski 7/304
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×