eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Wypadek motocyklisty z Ostrołęki. Policja apeluje: Kierowco, uważaj!

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
Wypadek z udziałem motocyklisty z Ostrołęki, fot. KPP SzczytnoWypadek z udziałem motocyklisty z Ostrołęki, fot. KPP Szczytno
REKLAMA

Wiele szczęścia miał motocyklista z Ostrołęki, który na łuku drogi wypadł z trasy i wjechał do rowu. Przeżył, choć doznał obrażeń. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę.

Do wypadku z udziałem ostrołęckiego motocyklisty doszło 20 lipca w godzinach popołudniowych na terenie gminy Świętajno, w powiecie szczycieńskim. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej 59 łączącej Spychowo z Rozogami.

Policjanci ustalili, że 42-letni kierowca motocykla, mieszkaniec Ostrołęki, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad jednośladem i wjechał do rowu. Doznał obrażeń, przewieziono go do szpitala. Był trzeźwy. 

Policja apeluje

Apel policjantów jest jednoznaczny: "Zdejmijmy nogę z gazu" i pamiętajmy o wyjątkowej rozwadze oraz ostrożności na drogach. Warto jechać wolniej i bardziej uważnie, zwłaszcza kiedy zmieniają się warunki atmosferyczne. Statystyki nie pozostawiają złudzeń - większość poważnych wypadków, w tym także tych tragicznych, jest spowodowana nieprawidłową prędkością w stosunku do warunków na drodze.

Dlatego tak ważne jest, aby kierowcy dostosowali swoją prędkość także do aktualnych warunków panujących na trasie. Bezpieczeństwo na drogach zależy od naszej odpowiedzialności i rozsądku. Pamiętajmy o tym za każdym razem. 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×