zdjecie 8850
2017-11-23T09:16:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wypadek przy Szkole Podstawowej nr 1 [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
2
0
2

Do potrącenia pieszej przechodzącej przez jezdnię przy Szkole Podstawowej nr 1 doszło dziś przed godziną 9:00. Ofiara wypadku z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Fieldorfa Nila w pobliżu jedynki. Jak ustalił nasz reporter, około 80-letnia kobieta przechodząca przez jezdnię potrącona została przez kierującą vw kobietę, która nie zdążyła wyhamować przed przejściem dla pieszych.

Seniorka doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Na miejscu obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

- Według wstępnych ustaleń kierująca vw około 50 - letnia mieszkanka naszego powiatu jadąc ulicą gen. Fieldorfa "Nila" w stronę Inwalidów Wojennych na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 88-letnią ostrołęczankę, wspomagającą się kulą ortopedyczną, która przechodziła z prawej strony na lewą. W wyniku zdarzenia Seniorka została zabrana do szpitala, obydwie uczestniczki tego zdarzenia były trzeźwe. Kierującej za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostały zatrzymane prawo jazdy - mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 13:33 23-11-2017,   0%
odpowiedz   •   oceń :  
~pieszy i kierowca, 15:41 23-11-2017,   -
Źródło -gogle "Nie zdała egzaminu, bo... wpuściła pieszych na przejście"
" Uwaga. Lepiej nie wpuszczać pieszych na przejście!
Powołując się na panią Dominikę Chmarę - egzaminatora, instruktora nauki jazdy i eksperta od drogowego bezpieczeństwa - zwracaliśmy uwagę, że pieszy znajdujący się w pobliżu przejścia nie ma pierwszeństwa przed pojazdem i zyskuje je dopiero w momencie wejścia na jezdnię. Zatrzymywanie się przed pustym przejściem dla pieszych (nawet jeśli grupa przechodniów zdaje się oczekiwać na możliwość przekroczenia drogi) i "zapraszanie" pieszych do skorzystania z przejścia jest nie tylko skrajnie niebezpieczne, ale też - uwaga - zabronione przepisami!
Sprawą dotyczącą zachowania kierowców w pobliżu przejść dla pieszych zajmował się niedawno Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy. Jak donosi "Rzeczpospolita", dotyczyła ona egzaminu, który zakończył się wynikiem negatywnym. Powodem było dwukrotne zatrzymanie się egzaminowanej przed przejściem dla pieszych, na którym nie było przechodniów. Egzaminator nie miał wątpliwości, że zachowanie kierującej podyktowane było uprzejmością, zwrócił jednak uwagę, że dwukrotnie złamała ona przepisy art. 49.1. Prawa o ruchu drogowym. Czytamy w nim m.in., że "zabrania się zatrzymania (należy pamiętać o różnych definicjach "zatrzymania" i "postoju" - przyp. red.) pojazdu: na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem".
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 8850