zdjecie 5233
zdjecie 5233
zdjecie 5233
2021-05-19T10:39:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Wypadek w Drężku, gm. Myszyniec. Auto spłonęło, młodzi ludzie ciężko ranni

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. KMP Ostrołęka
REKLAMA
0
1
8

Do wczesnych godzin porannych policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego oraz Komisariatu Policji w Myszyńcu pracowali na miejscu poważnego wypadku drogowego, który miał miejsce dzisiejszej nocy w Drężku, gm. Myszyniec. Samochód uderzył w drzewa i doszczętnie spłonął.

Wczoraj o godzinie 23:20 dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Drężku na terenie gm. Myszyniec. W zgłoszeniu zawarta była informacja, że auto płonie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu, ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, strażacy oraz służby ratunkowe.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak wynika ze wstępnych czynności kierujący oplem 22 - letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc od Myszyńca w kierunku Wykrotu stracił panowanie nad autem, po czym zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewa. Po zdarzeniu auto stanęło w płomieniach.

Wraz z kierowcą w aucie jechało jeszcze troje młodych pasażerów w wieku od 18 do 21 lat. W wyniku wypadku kierowca oraz dwóch pasażerów z poważnymi obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. O dużym szczęściu może mówić najmłodszy z pasażerów, który nie doznał poważnych obrażeń ciała - 18 latek miał w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Natomiast od kierowcy auta, jak i od pasażerów pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

- Sprawdzenie kierującego oplem w policyjnej bazie danych wykazało, że w ogóle nie powinien on prowadzić auta, ponieważ nie posiada prawa jazdy. Zostało mu ono zatrzymane za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu - informuje podkom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji. - Na miejscu policjanci wykonali szereg czynności procesowych, m.in. zabezpieczenie śladów, oględziny samego miejsca zdarzenie, jak i pojazdu, zdjęcia, szkice oraz przesłuchanie świadków zdarzenia, aby jak najdokładniej wyjaśnić jego okoliczności. Wrak pojazdu został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

REKLAMA
Więcej o: policja, wypadek, Drężek

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×