eOstroleka.pl
Polska,

Wypadek w Gorzowie Wielkopolskim: 25-latek pod wpływem amfetaminy pędził kradzionym Citroenem Saxo [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Rozbity Citroen Saxo prowadzony był przez 25-latka pod wpływem amfetaminy, fot. policja.pl Rozbity Citroen Saxo prowadzony był przez 25-latka pod wpływem amfetaminy, fot. policja.pl
REKLAMA

Gorzów Wielkopolski: 25-latka trafił do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Tak zakończył się rajd pod wpływem amfetaminy kradzionym Citroenem Saxo. Mężczyzna uciekając przed policją doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym Peugeotem.

Jak się okazało 25-latek na wolności przebywał bezprawnie. W wyznaczonym terminie nie stawił się do zakładu karnego.

- Policjanci ruchu drogowego gorzowskiej komendy, jak co dzień strzegli bezpieczeństwa na drogach powiatu. W Dąbroszynie do rutynowej kontroli wytypowali Citroena Saxo na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jego kierowca, ignorując wyraźny znak policjanta do zatrzymania, przyśpieszył oddalając się w kierunku granicy. Policjanci ruszyli za kierującym używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca citroena nadal nie reagował. W swej nieodpowiedzialnej jeździe z prędkością dochodzącą nawet do 140 km/h, przemierzał ulice Kostrzyna nad Odrą, wyprzedzając na trzeciego inne pojazdy. Szarża ta zakończyła się na ul. Gorzowskiej, gdzie uciekinier doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym Peugeotem. Siła uderzenie była na tyle duża, że Citroen po tym uderzył jeszcze w przydrożną latarnię. Kierujący Peugeotem nie odniósł większych obrażeń. Sprawca zdarzenia przewieziony został do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa. - informuje KWP w Gorzowie Wlkp.

- Okazało się, że Citroen Saxo został utracony z terytorium Niemiec kilka dni wcześniej. Jego kierujący zaś znajdował się pod działaniem amfetaminy. To 25-letni mieszkaniec Gorzowa, dobrze znany gorzowskim stróżom prawa. Jego pobyt na wolności był bezprawny, bowiem w wyznaczonym terminie nie stawił się on do zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. - dodaje w komunikacie KWP w Gorzowie Wlkp.

Gorzowianin musi się jednak liczyć z odpowiedzialnością karną. Jego kłopoty wynikają z prowadzenia pojazdu będąc pod działaniem środka odurzającego oraz kradzieży lub paserstwa. Odpowie także za zeznanie nieprawdy, bowiem przedstawił się jako zupełnie inna osoba wprowadzając umyślnie w błąd policjantów.

Źródło: policja.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×