2019-04-04T22:28:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 3 6.7
Polska,

Wypadek w Puszczykowie. Karetka zmiażdżona przez pociąg. Szokujące WIDEO

REKLAMA
REKLAMA
2
1
7
Najlepszy komentarz
~Anna - Kurpiowska Panna, 07:17 05-04-2019,   77%
Dzień dobry!

Cała podróżująca ambulansem trójka powinna być nominowana do Nagrody Darwina. (Lekarz i ratownik medyczny - pośmiertnie).
Mieli 40 sekund na opuszczenie pojazdu. Miast spokojnie wyjść z ambulansu i z bezpiecznej odległości oglądać wielkie "bum", woleli to "bum" przeżyć  we wnętrzu pojazd...
odpowiedz   •   oceń :  
W sieci pojawiło się nagranie z wczorajszego wypadku, do jakiego doszło w podpoznańskim Puszczykowie. Karetka pogotowia ratunkowego wjechała na przejazd kolejowy w momencie, gdy zamknęły się rogatki. Rozpędzony pociąg zmiażdżył pojazd. Zginęły dwie osoby z załogi pogotowia.

Na filmie widzimy, jak kierowca karetki (on przeżył wypadek) próbuje manewrować pojazdem, by ustawić go jak najbliżej szlabanów. Nie wiadomo, dlaczego tak zareagował. Jedyną właściwą reakcją byłoby w tym przypadku taranowanie szlabanu.

Nagranie z wypadku obiegło już internet.

REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~zzzz, 06:42 05-04-2019,   50%
kierowca idiota zabrac prawoiazdy dozywotnie
odpowiedz   •   oceń :  
~J3ryy, 13:43 05-04-2019,   100%
@~zzzz W takiej sytuacji powinien taranem przejechać szlaban. Nie chciał zadrapac auta to całkowicie je skasował
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 07:17 05-04-2019,   77%
Dzień dobry!

Cała podróżująca ambulansem trójka powinna być nominowana do Nagrody Darwina. (Lekarz i ratownik medyczny - pośmiertnie).
Mieli 40 sekund na opuszczenie pojazdu. Miast spokojnie wyjść z ambulansu i z bezpiecznej odległości oglądać wielkie "bum", woleli to "bum" przeżyć  we wnętrzu pojazdu?).

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~SiL, 13:58 05-04-2019,   100%
@~Anna - Kurpiowska Panna Droga Anno, a może tak na spokojnie spojrzałabyś na tę sprawę tak, jak ratownicy z Med-life (cytat):
„Cichy krzyk I nie zagra kompania honorowa i nie będzie orderów. Wspomną o Was w wiadomościach i znikniecie z żółtego paska na ekranie telewizora. Nie wspomną o Was ministrowie bo jesteście, byliście, jesteśmy pyłem w machinie państwowej.
A kim jesteśmy, my ratownicy medyczni dla części społeczeństwa. Jesteśmy po to by Wam służyć tak do nas wielu mówicie, jesteśmy aby wycierać twarz gdy na nas plują bo im wolno. Wolno na nas mówić mordercy gdy się nie uda kogoś uratować mimo że pot cieknie po tyłku, mimo, że walczymy o życie Waszych bliskich i Wasze ze wszystkich sił. Często mówicie nam: „przecież płacę na Was podatki i Nam się należy”.
Kogo obchodzi, że dajemy Wam nasze serca, kogo obchodzi, że ONI wyszli z domu i nie wrócą do niego, kogo obchodzi, że nadal kłamią w mediach, że teraz jest państwowe ratownictwo medyczne.
A ONI…….. ONI już nie muszą się zrywać w nocy do temperatury, bólu nogi od 3 tygodni bo do zdarzeń nagłych biegniemy, nakręcają nas, cieszą kiedy możemy się wykazać, choć brzmi to niewiarygodnie.
Oni już nie muszą się martwić czy pracodawca wypłaci ministerialny dodatek, Oni już nie muszą wyczekiwać wyników przetargu na dyżury bo tak wygląda PARSZYWE ratownictwo medyczne, Oni …. Patrzą z góry, Oni będą gdzieś obok swoich kolegów z podstacji, Oni będą chcieli wrócić ale odeszli.
A co z kolegami i koleżankami z dyżuru. Oni powiedzą szkoda, co Oni zrobili, dlaczego…?, uronią łzę, zapłaczą i przyjdą solidarnie oddać im cześć. I poproszą dyspozytora aby pozwolił podjechać na cmentarz i w duszy będą myśleć aby nie wskoczyła wizyta bo chcą im ostatni raz zagrać tą cholerną muzykę wydostającą się z głośników karetki.
Zawyją wtedy wszystkie ze zdwojoną siłą, zawyją i pokłonią się oddając cześć ratownikom medycznym, którzy zginęli na dyżurze. Ale ich trumny nie będą okryte flagą Polski, do ich rodzin minister zdrowia nie wyśle listu, że jest mu przykro, że tacy byli wspaniali…. Dlaczego…. Bo my po prostu jesteśmy zwyczajni, nie mamy mundurów, my mamy służyć Wszystkim?
Dlaczego to nadal robimy? Bo jest to ciekawy zawód, odpowiedzialny, każdy dzień jest inny, bo nadal chcemy być dla Was, chcemy abyście pamiętali o nas gdy odchodzimy na wieczny dyżur. Bo kochamy to cholerne wycie karetki wyjącej jak samotny wilk w puszczy. Bo kochamy uśmiech dziecka i słowo dziękuję od dobrych ludzi za uratowanie ich życia.
Oddajecie pokłony ludziom których znacie tylko z TV, mówicie że Wam przykro. Odprowadźcie więc tych, którzy byli dla Was, prowadzili Was za rękę, pomagali gdy bolało, odprowadźcie ich na ten ostatni dyżur z którego już nie wrócą….. i pokażcie, że Was nie obchodzi kto zawinił i dlaczego tylko powiedzcie im dziękuję.
Pamięci ratowników medycznych z WSPR Poznań.”
odpowiedz   •   oceń :  
~Viking, 09:09 05-04-2019,   -
R.I.P
odpowiedz   •   oceń :  
~starszak1, 16:58 05-04-2019,   100%
Wyglądało tak, jakby kierowca robił to specjalnie. z dużą starannością ustawił się na czołowe zderzenie z pociągiem. Sam nie wiem - samobójstwo to czy tez do nagrody Darwina?
odpowiedz   •   oceń :  
~Master5k, 17:49 05-04-2019,   100%
Jak ich tam jechało 2 to jeden zdążył by wysiąść złamać albo podnieść szlaban tak jak kiedyś na bramce autostradowej a drugi by mógł wyjechać a tak wszyscy zrobili "wyjazd do Piotra"
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1