zdjecie 9344
zdjecie 9344
2021-02-09T09:44:23+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wypadkowy poniedziałek na drogach w regionie. Aż 7 zdarzeń w krótkim czasie

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
6

Warunki pogodowe, z jakimi musieli zmierzyć się wczoraj kierowcy poruszający się po lokalnych drogach były bardzo trudne. W krótkim czasie doszło do 7 bardziej lub mniej niebezpiecznych wypadków i kolizji. Policja apeluje i ostrzega – warunki pogodowe nie ulegną zmianie, ale nasz styl jazdy powinien się zmienić.

 O części zdarzeń informowaliśmy już wczoraj na łamach naszego serwisu. Jak wynika z policyjnych ustaleń wczoraj doszło do 7 kolizji i wypadków, przy których interweniowała policja. Jednak na naszych drogach doszło też przynajmniej do kilku kolejnych zdarzeń, ale ich uczestnicy nie wzywali na miejsce służb ratunkowych.

 Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce wczoraj na ul. Bohaterów Warszawy około godziny 18. Więcej o tym wypadku przeczytacie tu:

Wypadek przy kościele św. Franciszka. Sprawczyni próbowała przemknąć na „późnym pomarańczowym”

 W wyniku zdarzenia 44 - latek został zabrany do szpitala, na szczęście jego obrażenia nie okazały się groźne. Za spowodowanie kolizji ostrołęczanka została ukarana 500-złotowym mandatem oraz sześcioma punktami karnymi.

 Do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Ponikwi. Kierujący ciągnikiem siodłowym renault wraz z naczepą nie zdążył wyhamować przed jednym z rond. W wyniku tego uderzył w znaki drogowe, przejechał rondo i ostatecznie ciężarówka zatrzymała się w polu kilkadziesiąt metrów od drogi.

- informuje podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 Pamiętajmy, że wraz ze zmianą pogody, styl naszej jazdy także powinien ulec zmianie. Zalegające  na drodze błoto pośniegowe może być bardzo śliskie. W związku z tym należy zmniejszyć prędkość, a zwiększyć odstęp od pojazdów jadących przed nami.  Bardzo ważne jest również, aby dojeżdżając do skrzyżowania, czy przejścia dla pieszych wcześniej zmniejszyć prędkość.

 Nie ufajmy także do końca systemom elektronicznym pojawiających się coraz częściej w naszych pojazdach.  Mają one za  zadanie jedynie wspomagać kierowcę, jednak nie zastąpią zdrowego rozsądku i wyobraźni. Praw fizyki nie da się oszukać, jeśli np. zbyt szybko wiedziemy w zakręt żaden nawet najbardziej nowoczesny system nie będzie w stanie nam pomóc. Nie zapominajmy również, aby przed wyjazdem dokładnie odśnieżyć nasze auto. Do pieszych zwracamy się także z prośbą, aby przekraczając jezdnię nawet na oznakowanych przejściach o dokładne upewnienie się, czy takie przejście będzie bezpieczne. Pamiętajmy, że samochód nie zatrzyma się w miejscu. Nie zapominajmy także, że aby być bezpiecznym trzeba być widocznym, dlatego prosimy o korzystanie z elementów odblaskowych zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

- dodaje podkom. Żerański.

 

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×