zdjecie 2026
zdjecie 2026
2021-07-31T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wypoczywasz na działce letniskowej? Zabezpiecz swoje mienie

REKLAMA
REKLAMA
1
0
4

Policja apeluje do właścicieli i użytkowników domków letniskowych i altan, aby prawidłowo je zabezpieczać. Dokładne pozamykanie obiektów oraz prawidłowe zabezpieczenie cennych rzeczy może uchronić nas przed włamaniem. Przypominamy o zachowaniu ostrożności i właściwym zabezpieczeniu mienia przez działkowiczów. Mając na uwadze bezpieczeństwo i porządek na terenach ,,ogródków” we wskazane miejsca skierowana została już zwiększona ilość policyjnych patroli, m.in. dzielnicowych.

Pogoda sprawia, że miłośnicy ogrodnictwa pracują  i wypoczywają na swoich działkach. Porządki, przycinanie krzewów i drzew, przesadzanie roślin oraz rekreacja pochłaniają działkowców bez reszty. Musimy też pamiętać, aby opuszczając działkę dokładnie zamknąć swoje altany i domki letniskowe.

Ostrołęccy policjanci od początku tego roku otrzymali kilka sygnałów dotyczących ,,nieproszonych gości” na terenach ogródków działkowych. Każde miejsce zasługuje na to, by nasi mieszkańcy  czuli się w nim bezpiecznie. Tym bardziej jeżeli chodzi o miejsca, gdzie chcemy wypoczywać.Często straty spowodowane włamaniem oraz powstałymi zniszczeniami znacznie przekraczają wartość drobnej rzeczy, która jest przedmiotem kradzieży.

Dlatego też w działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w zaangażowano dzielnicowych z podległych rejonów służbowych, którzy kontrolują ,,działki” i reagują na informacje napływające od właścicieli działek.

Należy jednak pamiętać, że właściciele mają również duży wpływ na bezpieczeństwo. Warto o nie dbać wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu. Jeżeli zauważymy nieznany nam pojazd, który parkuje w okolicy, postarajmy się zapamiętać jego numer rejestracyjny i markę. Dobrze też pozostawać ze sobą w kontakcie, dlatego wymieńmy się z sąsiadami swoim numerem telefonu.

Ważnym jest, jeśli np. nie mamy zamiaru wywozić sprzętu z działki, aby pomyśleć o lepszym zabezpieczeniu altany. Dobrym wyjściem są wzmocnione drzwi, okratowane okna, czy też zamki z atestem. Pomocnym będzie również czujny sąsiad.

Pamiętajmy, aby nawet podczas prac na działce nie pozostawiać cennych przedmiotów bez nadzoru. złodziej może wkroczyć na działkę nawet, gdy na niej przebywamy i niedostrzegalnie pozbawić nas cennych przedmiotów. Dlatego też, nie pozostawiajmy w otwartych altanach pieniędzy, dokumentów i innych wartościowych rzeczy, gdy oddalamy się choćby na chwilę od miejsca ich pozostawienia.

Jeżeli łupem sprawcy okażą się pozostawione w otwartej altanie dokumenty i klucze do mieszkania, sprawca dysponując adresem zamieszkania działkowicza ustalonym na podstawie dokumentów, przy użyciu skradzionych kluczy może przedostać się do mieszkania ofiary.

Zwracajmy uwagę na obce osoby przebywające na ogródkach działkowych, kiedy mamy wątpliwości, co do zachowania nieznanych osób niezwłocznie zadzwońmy na policję. Policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą ,,intencję” podejrzanych osób.

O swoich spostrzeżeniach możemy kontaktować się z policjantem tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowym.

kom. Tomasz Żerański

REKLAMA
zdjecie 2026
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×