eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wystawa pamiątek kolejowych w kasie biletowej dworca PKP [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
Jerzy Grabowski (pierwszy z lewej)Jerzy Grabowski (pierwszy z lewej)
REKLAMA

Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski jest związany z koleją nie tylko zawodowo, ale także emocjonalnie. Można o nim powiedzieć: kolejarz z krwi i kości. Na wczorajszym festynie dworcowym Grabowski zaprezentował prywatną kolekcję pamiątek kolejowych. Było co oglądać.

Blisko trzydzieści czapek do munduru kolejarza, a do tego zastawa stołowa, zdjęcia, obrazy, dokumenty - to tylko niektóre z eksponatów, jakie mogliśmy podziwiać w kasie biletowej dworca PKP. Dodajmy tylko, że obecnie w kasie biletowej nie można już zakupić biletów na pociągi do Tłuszcza, jest ona jednak wykorzystywana do przechowywania eksponatów. Samo miejsce ma w sobie ogromną symbolikę, podobnie jak wystawa przewodniczącego Rady Miasta.

- To są eksponaty, które przez wiele lat zbierałem jako wieloletni pracownik Polskich Kolei Państwowych oraz PKP Cargo SA. Wiele z tych rzeczy, które udało mi się uchronić od zapomnienia, teraz już nie spotkamy. Są tu mundury z lat 50. ubiegłego wieku, są to niespotykane. Po trochu było to odkładane i dziś może to stać w tym miejscu i być oglądane przez uczestników festynu. Bardzo się cieszę, że jest dużo młodzieży, że mogą to zobaczyć i dotknąć. Myślę, że to ciekawa wystawa pamiątek kolejowych w kasie biletowej - powiedział nam Jerzy Grabowski.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Chętnie przymierzali oni czapki, jak również oglądali zdjęcia i pozostałe eksponaty. Zdecydowanie najwięcej uwagi poświęcano pamiątkom wielkogabarytowym takim jak waga czy też kasa pancerna. W jednej małej sali udało się zgromadzić naprawdę solidną porcję historii ostrołęckich kolei. Uchronienie tych pamiątek od zapomnienia wymagało sporo wysiłku, lecz zadowolenie i wdzięczność zwiedzających jest z pewnością najlepszą nagrodą.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×