2018-06-18T13:58:22+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wysyp pijanych kierowców w regionie. Rekordzistą nastolatek zatrzymany w Goworowie!

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1

Nieprawdopodobne, ilu pijanych kierowców jeździ po drogach naszego regionu. Tylko wczoraj ostrołęccy policjanci zatrzymali kilka praw jazdy. Rekordzista, 17-latek (!) z gminy Goworowo miał ponad 3,7 promila we krwi!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Ostrołęccy  policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących i akcje medialne. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje o czym świadczą dane ostrołęckich policjantów. Poniżej zamieszczamy niechlubnych rekordzistów.

W sobotę o godzinie 22:30 zatrzymali do kontroli osobowego citroena, którego sposób jazdy mógł świadczyć, że jego kierowca może być pijany. Po zatrzymaniu auta od strony kierowcy wybiegł mężczyzna i zaczął uciekać. Po kilkudziesięciu metrach pościgu szybko jednak został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna to 30 – letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Badanie alkomatem wykazało, że posiada on w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Sprawdzenie jego w policyjnej bazie danych wskazało, że posiada on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2021 roku. Ponadto pojazd, którym się mężczyzna poruszał nie posiadał także obowiązkowego ubezpieczenia OC, dlatego mundurowi sporządzili pismo do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany na terenie gm. Goworowo wczoraj o godzinie 12:45. Policjanci patrolujący teren tej gminy w zauważyli bmw, którego kierujący poruszał się całą szerokością jezdni. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd do kontroli. Jego kierowcą okazał się 58 – letni mieszkaniec naszego powiatu.  Już kilkadziesiąt sekund z nim rozmowy wystarczyło na ustalenie jego ,,stylu” jazdy, od mężczyzny mocno był wyczuwalny zapach alkoholu. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Poza udaremnieniem dalszej jazdy mężczyźnie policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.

Również wczoraj policjanci w Szwendrowym Moście zobaczyli osobowe volvo, które zatrzymane było w miejscu niedozwolonym, czym stwarzało zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pojazd był zaparkowany na zakręcie. Policjanci widząc całą sytuacje i mężczyznę obok auta podjęli interwencję. Okazało się, że w pojeździe jest uszkodzona opona. Jednak mężczyzna 25 – letni obywatel Ukrainy  w jej trakcie zaczął się zachowywać agresywnie i nie stosować się do wydawanych przez policjantów poleceń. W związku z tym policjanci zmuszeni zostali do użycia środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany rezultat. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny prawie dwa promile alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Ostatni z zatrzymanych pijanych kierowców jechał o godzinie 2 w nocy w Goworowie motorowerem. On również poruszał się całą szerokością jezdni. Po zatrzymaniu miał trudności z utrzymaniem równowagi oraz z komunikacją. Wynik jego badania stanu trzeźwości szybko wytłumaczył takie zachowanie. 17 – latek z terenu naszego powiatu miał w swoim organizmie 3,74 promila alkoholu.

Wszyscy kierujący nie unikną odpowiedzialności karnej za swoje bezmyślne zachowanie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×