2010-12-23T10:42:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Wywiad z Martą Kaczyńską: „Gdyby nie kampania poniżania Lecha Kaczyńskiego, nie doszłoby do katastrofy smoleńskiej”

REKLAMA
zdjecie 8010
zdjecie 8010
Marta Kaczyńska z córką (fot. jaroslawkaczynski.info.pl)Marta Kaczyńska z córką (fot. jaroslawkaczynski.info.pl)
REKLAMA

W świątecznym numerze "Gazety Polskiej" (tekst dostępny tylko w wydaniu papierowym) niezwykle ciekawa i warta przeczytania rozmowa z Martą Kaczyńską, córką śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W rozmowie pada wiele ciekawych i ważnych opinii i faktów. Odnotujmy te najważniejsze - informuje portal wPolityce.pl.

Marta Kaczyńska wspomina sposób w jaki media i większa część establishmentu traktowała jej ojca, nazywając to "kampanią nienawiści":

Oczywiście wiedzieliśmy, iż nie będzie faworytem mediów, jednak nie przypuszczaliśmy, że stanie się ich głównym celem. Nie spodziewaliśmy się bezwzględnego, bezlitosnego i okrutnego atakowania. Staram się unikać mocnych słów. Jednak nie znajduję łagodniejszych, które byłyby w stanie oddać choćby część tego, co działo się w ostatnich latach. Nie spodziewałam się, ze można tak szydzić z drugiego człowieka, bez względu na to, czy jest prezydentem czy kimś innym. Przecież Tata był obiektem bezdusznego poniżania zarówno w programach publicystycznych, informacyjnych, jak i rozrywkowych. (...) To było przerażające.

Zdaniem Marty Kaczyńskiej, a jak wspomina także Prezydenckiej Pary, akcja nie była wynikiem tylko takich czy innych sympatii dziennikarzy, ale o jej rozpętaniu "zdecydowało środowisko kształtujące największe media w Polsce. Co najbardziej bolało prezydenta w tych atakach?

Po prostu nieprawda. Opowieści o wymyślonych małostkowych zachowaniach, wmawianie, że działa w sposób chaotyczny i pozbawiony sensu. Przeinaczanie skutków Jego działań, tak jak w przypadku traktatu lizbońskiego czy zorganizowanej przez Niego misji prezydentów w Gruzji. Dewaluowanie Jego strategii politycznej, która miała na celu umożliwienie Polsce uniezależnienia energetycznego od Rosji. Istnienie medialnego i politycznego przyzwolenia na bezkarne obrażanie Prezydenta przez członków PO. To raniło bardzo moją mamę, ale raniło też mnie. I tak ten ciąg oszczerstw przywiódł nas do 10 kwietnia. Zgadzam się w pełni z moim Stryjem, który uważa, że gdyby nie kampania poniżania i degradowania Lecha Kaczyńskiego, nie doszłoby do katastrofy smoleńskiej. Bo przecież w demokratycznym państwie nie da się tak lekceważyć bezpieczeństwa prezydenta. (...) Wizyta głowy państwa w Katyniu pod względem organizacyjnym i logistycznym urągała wszelkim standardom cywilizowanego świata.

W rozmowie z red. Anitą Gargas, red. Katarzyną Hejke i red. Tomaszem Sakiewiczem córka śp. prezydenta i jego Małżonki mówi też o swoich politycznych planach. Tę część rozmowy omówimy wkrótce.

Cała rozmowa w świątecznym wydaniu "Gazety Polskiej".

[źródło: Gazeta Polska / wPolityce.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×