Wzruszające pożegnanie. Ostatni wiersz ks. Janusza Malinowskiego

Ksiądz Janusz Malinowski zmarł 23 grudnia w wieku 50 lat. Był kapłanem pamiętanym przez parafian z posługi m.in. w Nowej Wsi czy Olszewie-Borkach. W 2019 roku obchodził 25-lecie kapłaństwa.
Oprócz działalności duszpasterskiej, był także poetą. Pisał wiersze, które publikował na swojej stronie.
Ostatni wiersz księdza Janusza Malinowskiego przypomniał dr Roman Gawrych, rektor Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Jak zaznaczył, ksiądz Janusz przesłał mu ten wiersz latem 2019 roku. Wiersz nie był wcześniej nigdzie publikowany.
Szukają cię wszędzie i nigdzie cię nie ma
zamykają w życzeniach toastach marzeniach
mówią że gdy przychodzisz
to wszystko się zmienia
że zwykle wpadasz na chwilę
i szybko odchodzisz
wołają cię choć nie znają imienia
i dlatego każdy nazywa cię swoim
W tym co proste i czyste
jak sumienie co nie rzuca nawet cienia
jesteś
od zawsze na zawsze
Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego odbędzie się 27 grudnia o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha BM w Rydzewie k. Rajgrodu (Diecezja Ełcka). Następnie ciało śp. Ks. Janusza Malinowskiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Rydzewie.
Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 |
30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |



1
2
19
20